Rekord z 2016 roku ilości obsłużonych pasażerów na lotnisku Chopina został pobity. Polskamowi.pl podaje dane na ten temat.

 

 Lotnisko Chopina, największe lotnisko w Polsce w ciągu 10 miesięcy tego roku  obsłużyło więcej pasażerów, niż w całym roku ubiegłym, skorzystało z niego 13 mln 480 tys. pasażerów. To o ponad 24 procent więcej w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego, a także o ponad 5 procent  więcej od całorocznego wyniku osiągniętego w  2016 r.

W październiku na Lotnisku Chopina odprawiono ok. 1 mln 430 tys. osób, co oznacza prawie 24 procentowy wzrost w stosunku do w października ubiegłego roku. Od początku roku, w ruchu międzynarodowym podróżowało ok. 11 mln 650 tys. osób (wzrost o 20 proc.), a w ruchu krajowym 1 mln 830 tys. osób (wzrost o 64 proc.).

Jak twierdzi Hubert Wojciechowski, Dyrektor Biura Marketingu i PR  na tym lotnisku  oznacza to, że Warszawa jest postrzegana przez coraz większą liczbę pasażerów jako ważny port lotniczy. 

Od końca października został wprowadzony nowy rozkład lotów co powinno przyczynić się do zwiększenia jeszcze ilości obsłużonych pasażerów. Przewidywane jest przekroczenie w grudniu poziomu 15 mln.

W nowym zaplanowanym na okres zimy rozkładzie lotów pojawią się nowe połączenia do Berlina,  a także zostanie podwojona ilość lotów do Dohy linii Qatar Airways.

Od 18 grudnia rejsy z Warszawy do Moskwy na lotnisko Domodiedowo rozpocznie nowy przewoźnik Ural Airlines.Należy również wspomnieć o przywróceniu regularnych połączeń sezonowych na linii Eljat Ovda, Grenoble, Turyn i Werona. 

Dodatkowo na lotnisku Chopina obsługiwane są sezonowe połączenia czarterowe, między innymi  do Bangkoku, Zanzibaru na Mauritius na Jamajkę, do Wietnamu, na Dominikanę, Kubę i do Meksyku. Nowością są loty do Rio De Janeiro i Panamy.

 

***

Lotnisko Chopina w Warszawie to największe lotnisko w Polsce. W 2016 r. port obsłużył 12,8 mln pasażerów – o 14,4 proc. więcej niż w 2015 r. , a po trzech kwartałach 2017 r. 12,05 mln. Lotniskiem zarządza Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”.