Polskie Linie Lotnicze Lot po raz pierwszy w historii uruchomiły regularne, bezpośrednie połączenie z Warszawy do „Miasta Aniołów”

 

Już od kilku dni możemy latać z Warszawy do Los Angeles. Jest to najdłuższe połączenie naszego rodzimego przewoźnika, trasa lotu wynosi bowiem 10 tys.km.

Los Angeles jest kolejnym miastem na mapie USA do którego docierają już samoloty Polskich Linii Lotniczych LOT. Te dziesięć tysięcy kilometrów samolot pokonuje  w ciągu 12,5 godzin  i przelatuje  nad Islandią, Grenlandią, Oceanem Atlantyckim, Kanadą i nad 12,5 Stanami Zjednoczonymi , a lot  trwa aż 12,5 godzin. Na trasie tej latają  Boeingi 787 Dreamliner – najnowocześniejsze samoloty świata. Jest to pierwsze bezpośrednie połączenie z regionu Europy Środkowo-Wschodniej do Los Angeles. Warto zaznaczyć, że w okolicach tego miasta i w samym mieście mieszka wiele osób, które pochodzą z Europy Środkowo-Wschodniej, a otwarcie tej linii znacznie ułatwi i skróci im podróżowanie do kraju. Kalifornia to też ważny kierunek biznesowy i idealne miejsce na spędzenie wakacji. LOT obsługuje tę trasę cztery razy w tygodniu w poniedziałki, wtorki,  piątki i soboty.

Rejs powrotny do Warszawy  jest krótszy o godzinę. Powodem tego jest  wiejący  w ‘’ogon’’  samolotu prąd strumieniowy (jet stream, średnia prędkość wiatru wynosi 25 m/s (90 km/h) ) na wysokości przelotowej ok 12 tys.

Na pokonanie tego dystansu samolot potrzebuje ok. 70 ton paliwa . Załoga  rejsu do Los Angeles  liczy trzech pilotów z uwagi na prawne ograniczenia czasowe pracy  pilotującego samolot  i 10 osób personelu pokładowego.

Dzięki zaawansowanej technologii na pokładzie samolotu możliwe jest utrzymanie  o wiele lepszego ciśnienia, większej wilgotności i większego komfortu lotu niż w innych samolotach. Podróżni do Los  Angeles jak zwykle w tego typu samolotach podróżować mogą w trzech klasach Business Class, LOT Premium Economy i LOT EconomyClass.