Ponad 12,8 mln pasażerów – historyczny rekord portu.

W 2016 roku Lotnisko Chopina obsłużyło rekordową liczbę podróżnych ponad  12 mln 836 tys. , co oznacza wzrost o 14,5 proc. w stosunku do  osiągniętych wyników w roku  2015. Lotnisko Chopina jest największym portem w kraju. Obsługuje ruch rozkładowy, czarterowy, general aviation oraz cargo. Największy ruch w tym porcie lotniczym odnotowano w grudniu ubiegłego roku i obsłużono  980 tys. pasażerów.  To absolutny historyczny rekord portu. Rekordowa była także liczba miast, do których można było bezpośrednio polecieć z Warszawy.
W ruchu krajowym w minionym roku  z tego lotniska podróżowało 1 mln 422 tys. osób natomiast w ruchu międzynarodowym   11 mln 414 tys. Warto przypomnieć, że  w  2016 r. linie lotnicze operujące na Lotnisku Chopina uruchomiły aż 41 nowych tras,  można było polecieć do 110 portów lotniczych. LOT lata w coraz dalsze zakątki świata (Tokio i Seul) i  do coraz większej ilości państw. Właśnie LOT co trzeba podkreślić uruchomił ponad 30 nowych połączeń.
Kolejną nowością jest  to, że  Warszawy zaczęły latać dwie linie lotnicze wcześniej nie operujące z tego lotniska: Air Canada Rouge, która lata  do Toronto oraz Air China latająca do Pekinu. W ruchu rozkładowym najpopularniejszymi trasami w ubiegłym roku okazały się: z Warszawy do Londynu, Paryża, Frankfurtu, Amsterdamu i Brukseli. Natomiast jeśli chodzi o loty czarterowe  to  najwięcej pasażerów obsłużonych zostało na trasach do Burgas, Iraklionu,  Antalyi , na Fuerteventurę  i na Rodos, a więc do znanych  miejscowości typowo wypoczynkowych.
Również bieżący rok zapowiada się bardzo dobrze dla warszawskiego lotniska. Linie lotnicze już zapowiedziały uruchomienie 14 nowych tras, wśród nich  między innymi połączenia do Newark i Los Angeles w USA wykonywane przez PLL LOT.