Warszawiacy! PolskaMowi.pl ma dla Was dobrą wiadomość! Już niedługo w stolicy pojawi się prawie 180 źródełek z bezpłatną wodą, które ukoją Wasze pragnienie.

Miasto właśnie ogłosiło przetarg na ich wykonanie. Źródełka będą przypominać słynną Grubą Kaśkę, czyli ujęcie wody w Warszawie. Urządzenia z bezpłatną wodą zostaną zamontowane m.in. na placu Zbawiciela, placach Bankowym, Unii Lubelskiej czy Na Rozdrożu, a także u zbiegu ul. Dobrej i Tamka, na bulwarze B. Grzymały-Siedleckiego oraz w okolicy Rynku Starego Miasta.

Co ważne, dostarczaną przez MPWiK w Warszawie wodę będzie można tam pić bezpośrednio z ujęcia, bez kontaktu z elementami zewnętrznymi, które mogłyby zostać zanieczyszczone. Bez żadnego problemu napełnimy w takim poidełku pojemnik na wodę (butelkę czy bidon) i już będziemy mogli rozkoszować się smakiem pysznej i ożywczej wody.

            Źródełka zaprojektowane zostały w taki sposób, żeby mogli z nich korzystać zarówno młodsi jak i starsi oraz osoby z niepełnosprawnościami, poruszające się na wózkach. Opcjonalnie będzie mogła pojawić się przy nich również miska, dzięki które pragnienie ugaszą czworonogi.

            Miasto chce, aby źródełka pojawiły się w przestrzeni Warszawy przed tegorocznymi wakacjami. Oprócz zamawianych 177 źródełek przetarg obejmuje opcję na postawienie dodatkowych 200. Za realizowaną formę warszawskiego źródełka odpowiada pracownia Lis-Meldner Design, a autorami opracowania instalacyjnego są dwa inżynierowie – Adam Kozłowski i Jerzy Kozłowski.

            Nie tylko w upalne, letnie dni warto sięgnąć po wodę. PolskaMowi.pl przypomina jakie są zalety picia wody. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

AK

Fot. UM Warszawa