W Płockim Zoo Prezentowanych jest  ponad 200 gatunków zwierząt i 80 gatunków roślin.

Na pewno warto wybrać się do Płockiego Ogrodu Zoologicznego i  obejrzeć ekspozycję, która daje możliwość niezwykłej wyprawy poprzez wszystkie kontynenty i wody świata.  Jest to  jedna z najciekawszych i największych takich w Polsce.  Możemy obejrzeć  faunę i florę w  23 akwariach  o łącznej pojemności 140 tys. litrów wody. W największym akwarium, o pojemności 40 tys. litrów, prezentowane są między innymi  rekiny żarłacze rafowe czarnopłetwe, które w warunkach hodowlanych osiągają nawet do 2 metrów długości. Całość tego ogromnego akwarium  składa się z dwóch części. W pierwszej  jest fauna i flora Wisły oraz  z Morza Bałtyckiego.  W drugiej  części, która nosi nazwę  Wody Świata znajduje się   fauna i flora mórz i oceanów oraz   rzek i jezior  z poszczególnych kontynentów.
Każde akwarium jest oddzielne zaopatrywane w wodę i filtrowane. Parametry wody, charakterystyczne dla każdego środowiska oraz temperatura wody w każdym zbiorniki jest sterowana elektronicznie. Trasa zwiedzania między  akwariami zachwyca oglądających kolorami i wspaniałymi okazami.  Pomyślano też o niewielkim audytorium dla dzieci i młodzieży, w którym odbywać się będą liczne wykłady, warsztaty  prezentacje. Również dla dzieci niemałą atrakcją jest  otwarty basen z karpiami koi, które osoby zwiedzające mogą dotknąć.
Otwarta w płockim zoo ekspozycja ma  powierzchnię  ponad  450 metrów kwadratowych i jest usytuowana   w Pawilonie Dydaktyczno-Naukowym. Zastąpiła  istniejąca tam wcześniej, o wiele mniejszą, która składała się z 18 akwariów o łącznej pojemności 40 tys. litrów.