Wczoraj zastanawialiśmy się jak dobrać do naszych oczekiwań lodówkę i zmywarkę. Dziś w Polskamowi.pl nadszedł czas na płytę indukcyjną, piekarnik i pralkę.

PŁYTY INDUKCYJNE I PIEKARNIKI

Innowacyjne rozwiązania, wykorzystujące współczesną naukę znajdziemy również w takich urządzeniach jak płyty indukcyjne i piekarniki. 10-15 lat temu Klienci zdecydowanie najczęściej wybierali płyty gazowe, dziś – również ze względu na coraz mniejsze różnice cenowe – chętnie kupują płyty indukcyjne. Dlaczego? Znów na pierwszy plan wysuwają się oszczędności – takie urządzenia w mgnieniu oka rozgrzewają się do pożądanej temperatury, idealnie się czyszczą i mają najbezpieczniejszą powierzchnię użytkowania, co z pewnością docenią rodzice małych dzieci. Kuchenka rozgrzeje się tylko wtedy, gdy położymy na niej dostosowany do indukcji garnek, w przeciwnym razie kuchenka po prostu nie zadziała. W kontekście zaś piekarników najbardziej interesującym rozwiązaniem jest system parowy. Jak twierdzą producenci i szefowie kuchni, piekarniki parowe umożliwiają skrócenie czasu gotowania potraw o 20 procent i zapewniają zachowanie większej ilości składników odżywczych, witamin i minerałów, pomimo obróbki termicznej. To rozwiązanie idealne dla tych, którzy dbają o linię – piekarniki parowe pozwalają używać mniej tłuszczu i oleju, a pieczone potrawy będą zawsze soczyste.

PRALKI

Niektórzy ze względu na metraż instalują pralkę w kuchni. Jeśli przez ostatnią dekadę korzystaliśmy ze starej pralki i nadszedł czas jej wymiany, nowe urządzenie może wywołać delikatny szok. Standardowe programy, których dotąd używaliśmy przekręcając programator wzbogacone zostały o rozwiązania z automatycznym doborem parametrów prania. Przykładowo funkcja Bosch EcoPerfekt – pozwala na zredukowanie zużycia energii nawet o 40%, co z pewnością zostanie docenione przez tych, którzy piorą często i skupiają się na ekonomiczności prania, np. rodziny z małymi dziećmi. Kilka lat temu wiele ubrań musieliśmy prać ręcznie, dziś mamy do dyspozycji pralki z systemami parowymi, np. Elektrolux SteamCare, który umożliwia usunięcie zagnieceń i odświeżenie ubrań, a  certyfikat Woolmark Blue daje gwarancję największej delikatności i ochrony odzieży  przeznaczonej właśnie do prania ręcznego. Przełomem są również wszystkie rozwiązania, które umożliwiają uzyskanie higienicznej czystości nawet przy bardzo niskich temperaturach prania. ActiveOxygen to funkcja pralek od firmy Bosch, w którym aktywny tlen wykorzystywany jest do przeprowadzenia prania wstępnego po rozpoczęciu cyklu, a potem jeszcze raz przed ostatnim płukaniem. Dzięki dodaniu tej opcji do programu prania, możliwe jest wyeliminowanie wszystkich istniejących zarazków – a wszystko to trwa zaledwie 30 minut dłużej niż zwykłe pranie.

Żyjemy w środowisku wi-fi, nie może zatem zabraknąć możliwości zdalnego sterowania pralką z wykorzystaniem internetu. Samsung wyposaża swoje pralki w aplikację Home Connect, który umożliwia wydawanie pralce poleceń za pośrednictwem smartfona lub tabletu z zainstalowaną aplikacją Home Connect. To rozwiązanie z pewnością spodoba się wszystkim użytkownikom, którzy lubią oszczędzać czas i mieć wszystko pod kontrolą.

Podsumowując. Każdy z nas, wyposażając kuchnię, czy kupując sprzęt gospodarstwa domowego dba o to, by dokonać satysfakcjonującego wyboru. Powinniśmy zacząć od zdefiniowania naszych realnych potrzeb i skonsultowania oczekiwań ze sprzedawcą, którego zadaniem jest dobrać optymalne urządzenie. Pamiętajmy, że technologii nie należy się bać, a innowacyjne rozwiązania, choć niekiedy nieco droższe w momencie zakupu, mogą przynosić znaczne oszczędności w codziennym użytkowaniu. Jest jednak wspólny element dla wszystkich urządzeń segmentu AGD, na który powinniśmy zwracać uwagę. Energooszczędność. Warto pod tym względem dokonać przemyślanego wyboru, bowiem koszty długookresowego użytkowania mogą nas niemiło zaskoczyć. Dzięki unijnym regulacjom każda lodówka, płyta indukcyjna, zmywarka, czy pralka sprzedawana w naszym kraju musi być oznaczona etykietą energetyczną, na której znajdziemy m.in. informacje na temat klasy energetycznej danego urządzenia. Klienci są jednak coraz lepiej wyedukowani technologicznie i wiedzą, że rezygnacja z wysokiej klasy energetyczności jest ściśle związana z kosztami użytkowania urządzenia. Jesteśmy również coraz bardziej świadomi wspólnej odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Jak dobrze wybrać sprzęt AGD radził Czytelnikom PolskaMowi.pl rzecznik prasowy sieci Media Expert Michał Mystkowski.

Jak dobrać lodówkę i zmywarkę kliknij TUTAJ.

Wysłuchała

Anna Krzesińska

anna.krzesinska@polskamowi.pl