W Polsce pojawia coraz więcej kawiarni, w których gospodarzami są… koty. W ich towarzystwie można napić się kawy, zjeść ciastko i zrelaksować się. Polskamowi.pl prezentuje listę takich kawiarni

Pierwsze kocie kawiarnie na świecie powstały w Japonii. Pierwsze w Europie tego typu miejsce powstało we Wiedniu. Obecnie w większości większych polskich miast, albo już z powodzeniem funkcjonują takie lokale, albo jest planowane ich otwarcie. Wiele osób marzy bowiem o relaksie przy kawie i ciastku w towarzystwie mruczącego futrzaka. Pamiętajmy jednak, że najważniejszą zasadą takich miejsc jest nie męczenie zwierząt. Nie wolno więc kotów na siłę: przytrzymywać, głaskać, brać na ręce, ponadto nie wolno także dokarmiać ich resztkami ciast i w jakikolwiek sposób zakłócać ich spokojnej egzystencji. Wiele kawiarni zakazuje wstępu dzieciom (lub ustala limit wieku), aby najmłodsi nie zakłócali spokoju kocich gospodarzy.

Koty w takich kawiarniach mają miejsca do zabawy i odpoczynku. Co ważne, często są tam organizowane zbiórki an rzecz bezdomnych zwierząt, a w niektórych miejscach można adoptować kocie piękności.

Lista kocich kawiarni:

* KRAKÓW: Kociarnia ul. Krowoderska 48 (wejście bez ograniczeń wiekowych) i ul. Westerplatte 1 (wejście dla dzieci powyżej 10 roku życia).

* GDYNIA: Biały Kot Władysława IV 7-15, lok. 4 (nie można przychodzić z dziećmi poniżej 6 roku życia).

* GDAŃSK: Kotka Cafe ul. Stary Rynek Oliwski 19 (wszystkie wizyty z dziećmi poniżej 14 roku życia objęte są obowiązkową rezerwacją, wizyty z dziećmi poniżej 10 roku życia tylko w dni otwarte).

* KATOWICE: Koci Zaułek ul. Damrota 6.

* LUBLIN: Mrau Cafe ul.Kapucyńska 2 (ze względów bezpieczeństwa nie można przychodzić z dziećmi młodszymi niż 6 lat; wizyty z dziećmi w wieku 6-12 lat są możliwe po zrobieniu specjalnej, odpłatnej rezerwacji z minimum 24 godzinnym wyprzedzeniem, osoby do 16 roku pod opieką osoby dorosłej).

* WARSZAWA: Miau Cafe, otwarcie w nowej lokalizacji przy ul. Naruszewicza 30 od 13 stycznia. (w kawiarni mogą przebywać dzieci, które ukończyły 14. rok życia – po okazaniu legitymacji szkolnej).

A Wy wybierzecie się do kociej kawiarni, a może już byliście? Piszcie w komentarzach!

Anna Krzesińska

anna.krzesinska@polskamowi.pl

fot. Kotka Cafe – Kocia Kawiarnia w Gdańsku