PolskaMowi.pl przypomina, że 17 kwietnia świętujemy Światowy Dzień Kostki Rubika. Ta zabawka logiczna od lat cieszy się ogromną popularnością wśród młodszych i starszych.

Wynalazł ją węgierski profesor Erno Rubik w 1974 roku. Kostkę trzeba ułożyć w taki sposób, aby kwadraty na każdej ścianie miały jeden kolor. Liczba możliwych kombinacji ułożeń kostki 3×3 wynosi ponad 43 tryliony!

Brzmi skomplikowanie?! Twórca kursu układania kostki Rubika twierdzi, że po jego skończeniu ułożycie każdy z tych wariantów. Podkreśla też, że nie jest to zabawa tylko dla wybrańców i nie są potrzebne do tego absolutnie żadne specjalne umiejętności. Aby układać kostkę Rubika, nie potrzeba także znać jakichś magicznych sztuczek, bo wszystko opiera się na pewnych algorytmach, gotowych schematach ruchów. Przyda się też trochę wyobraźni i cierpliwości.

Warto wiedzieć, że nie ma jednej uniwersalnej metody układania kostki Rubika, a sposobów na poradzenie sobie z kolorowym sześcianem jest co najmniej kilka. Jedne pozwalają układać w czasie poniżej 10 sekund, inne pozwalają … po prostu układać.

Kurs znajdziecie na stronie www.kostkarubika.info.
AK