Szara Przystań to miejsce skąd tolkienowskie elfy rozpoczęły podróż do swojego prawdziwego domu. Na portalu PolskaMowi.pl prezentujemy Fundację Pomocy Zwierzętom Bezdomnym „Szara Przystań”, która dla skrzywdzonych czworonogów jest miejscem, w którym odzyskują siły na powrót do swojego prawdziwego domu.

Nazwa fundacji została zaczerpnięta z twórczości J.R.R. Tolkiena. Szara Przystań to miejsce, z którego elfy rozpoczynały podróż do swojego prawdziwego domu. Do krainy zwanej Valinor, gdzie miały żyć wiecznie i szczęśliwie. Opuszczały świat zagrażający im postępującą cywilizacją, nietolerancyjnymi ludźmi. Opuszczały świat, w którym czuły się niechciane i do którego nie pasowały. Zwierzęta, które zobaczysz na naszej stronie są właśnie takimi elfami. Świat im nie sprzyjał, nie miały szczęścia, nie doznały miłości, niektóre z nich zostały bardzo skrzywdzone przez ludzi – podkreśla prezes Fundacji Katarzyna Ostrowska-Cieślik.Część z nich była po prostu niechciana. Zostały wyrzucone lub oddane do schroniska, bo człowiek traktował je, jak nic nieczujące istoty, postępował lekkomyślnie i nie liczył się z konsekwencjami. Wszystkie szukają swojego szczęśliwego miejsca na Ziemi, chcą wreszcie poczuć się bezpieczne i kochane. One są naszymi elfami, a my ich Szarą Przystanią, do której przybywają, by się uchronić od strasznej schroniskowej lub ulicznej rzeczywistości, aby odzyskać siły na podróż do swojego prawdziwego domu – tłumaczy pani prezes.

            Fundacji można pomóc na różne sposoby – jako wolontariusz schroniskowy, karmiciel, dając tymczasowe schronienie lub zapewniając kochający dom (przedtem trzeba zapoznać się z zasadami adopcji dostępnymi na stronie).  Można też wspomóc Fundację materialnie lub finansowo. Więcej o Fundacji Pomocy Zwierzętom Bezdomnym „Szara Przystań” przeczytacie na stronie www.szara-przystan.pl

AK