Podobno każdemu kotu gdzieś na tym świecie przypisany jest człowiek, a rolą „Kłębka” jest pomóc im się spotkać. Na portalu PolskaMowi.pl prezentujemy niezwykłą Fundację Pomocy Zwierzętom „Kłębek” z Poznania.

Zajmują się głównie opieką poznańskimi kotami. Chcą sprawić, aby świat bezdomnych, porzuconych i krzywdzonych zwierząt stał się znośniejszy.

Staramy się trzymać w ryzach ich populację w mieście, leczymy je, karmimy, budujemy dla nich specjalne domki, szukamy opiekunów tym, które wykazują szczególną sympatię do ludzi. Jednym słowem: full service – zgodnie podkreślają członkowie tej Fundacji. – Chcemy przypomnieć mieszkańcom naszego miasta, że piwniczne koty, gołębie dokarmiane przez sąsiadkę, czy hałasujące pod blokiem sroki, to nie szkodniki, jak często się je postrzega, tylko przyroda – i to przez duże P. A naszym zdaniem przyroda zasługuje na szacunek, bez względu na to czy przybiera formę majestatycznego żubra w puszczy, czy kota czmychającego przez osiedlowy trawnik – dodają.

Ich celem jest stworzenie odpowiednika PKB, czyli SKB – Szczęście Kotów Brutto. Aby tego dokonać, potrzebują m.in.:  dobrej jakościowo karmy suchej i mokrej tj. karmy z wysoką zawartością mięsa, żwirku, dużej ilości żwirku, drapaków, zabawek: myszek, wędek, szeleszczących tuneli,  legowisk, koców oraz środków finansowych na opiekę weterynaryjną.  Nagroda jest bezcenna – pełne brzuchy, zagojone rany, odzyskane zaufanie do człowieka i beztroskie mruczenie podopiecznych Fundacji. Więcej szczegółów i kontakt do znajdziecie na stronie http://www.klebek.org

AK

anna.krzesinska@polskamowi.pl

Poniżej przedstawiamy kilka kotów do adopcji. Fot. Fundacja Pomocy Zwierzętom „Kłębek”