Wyprowadzają psy na spacer, pielęgnują je i „socjalizują” te bojaźliwe oraz po ciężkich przejściach. Na PolskaMowi.pl przedstawiamy grupę wolontariuszy, który pomaga braciom mniejszym z legnickiego schroniska.

Ich priorytetem jest znalezienie domów zarówno tymczasowych jak i stałych dla podopiecznych ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy i Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Jaworze, z którym współpracują. Ponadto wyprowadzają tamtejsze psy na spacer, pielęgnują je i „socjalizują” te bojaźliwe, z depresją oraz po ciężkich przejściach.

            Można im pomóc na różne sposoby. Osoby pełnoletnie mogą wyprowadzać czworonogi na spacer (pod warunkiem zawarcia stosownego porozumienia). Dzięki temu psy będą mogły poznać świat poza kratami, nauczyć się obcować z ludźmi, co z kolei zwiększy ich szansę na adopcję. Można też pomóc ofiarując mokrą karmę, smycze, obroże, stare koce, kołdry czy miski.

            Jeżeli ktoś z naszych Czytelników marzy o adopcji psa, ale ma ma warunków, aby to zrobić,  może zostać zostać wirtualnym opiekunem jednego z piesków będącego pod opieką TOZ Jawor. Koszt utrzymania jednego psa to około 100 złotych (jedzenie oraz ewentualne leczenia), można adoptować jednego psa w kilka osób. W zamian, oprócz satysfakcji ze zrobienia czegoś wspaniałego, otrzymacie zdjęcia psiaka i będzie wiedzieć co u niego słychać. Szczegóły znajdziecie tutaj.

            Więcej informacji, zdjęć oraz filmiki z czworonogami znajdziecie na facebookowym profilu Wiata Bezdomniaków Legnica oraz na stronie legnica.eschronisko.pl

AK

fot. legnica.eschronisko.pl