PolskaMowi.pl ma dobrą wiadomość dla stołecznych studentów. Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie będzie miała największą "kindlotekę" w Europie. To pierwsza uniwersytecka wypożyczalnia tego typu! Kindle to przenośne urządzenia elektroniczne do czytania książek i gazet.

Wypożyczalnia czytników kindle ma ruszyć w październiku. Urządzenia będą miały wygrawerowane hasło „200 lat Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie”. Studenci i pracownicy UW będą je mogli wypożyczać na 30 dni i trzykrotnie prolongować na kolejny miesiąc, o ile nie będą zamówione przez innego użytkownika. Jeżeli ktoś nie należy do tych dwóch wspomnianych wyżej grup, ale jest zapisany (lub się zapisze) do BUW-u, będzie mógł korzystać z czytnika na miejscu.

            A warto, bo Amazon przekazał nie tylko czytniki, ale zaoferował pulę e-booków ze swojego sklepu. Wybrano ponad  300 pozycji głównie w języku angielskim, spośród tych, które czytelnicy wskazali w ankiecie. Podzielono je na 19 dziedzin, w tym m.in. biologia, historia, prawo czy literatura. Ci, którzy wypożyczą urządzenie do domu, będą  mogli wgrać własne ebooki, które jednak będą musieli usunąć przed zwrotem kindla do BUW. Część czytników będzie dostępna tylko na miejscu, tak, aby mogli z nich skorzystać ci, którzy nie mogą ich wypożyczyć.

            Czytelnia kindli będzie zlokalizowana tuż obok czytelni ogólnej na drugim piętrze BUW. Na dostępnych tam czytnikach znajdą się m.in. powieści z list bestsellerów z ostatnich dwóch lat.

AK

fot. nadesłane BUW