Zabawna i wciągająca czy irytująca i banalna? Komedia „Kevin sam w domu” ma swoich zwolenników i przeciwników. Wielu z nas nie wyobraża sobie jednak bez niej świąt. W PolskaMowi.pl o tym czy i kiedy go zobaczymy.

            Ta wyjątkowa komedia gości na antenie Polsatu już od kilkunastu lat, a jej emisja stała się specyficzną bożonarodzeniową tradycją. Kiedy w 2010 roku stacja postanowiła jej nie wyemitować, wierni fani zasypali Polsat prośbami o jej przywrócenie. I tak oto Kevin towarzyszy nam podczas każdych świąt.

            Przypomnijmy. Film opowiada o przygodach 8-letniego chłopca, który w wyniku splotu okoliczności zostaje na Boże Narodzenie sam w rodzinnym domu. Na dodatek pojawia się dwóch złodziejaszków, którzy tylko czekają, aby okraść McCallisterów. Czeka ich sporo niespodzianek ze strony pomysłowego dzieciaka.

            Tym razem w Wigilię o godzinie 20.10 na antenie Polsatu obejrzymy film „Kevin sam w Nowym Jorku”, czyli kontynuację kultowej komedii. Rodzina chłopca postanawia spędzić Boże Narodzenie na Florydzie. Podczas zamieszania na lotnisku chłopiec gubi się i przez pomyłkę wsiada na pokład samolotu, lecącego do Nowego Jorku. Podczas zwiedzania miasta spotyka dobrze znanych sobie złodziejaszków i przygotowuje dla nich kolejną serię pułapek oraz niespodzianek.

AK