4 kg. kokainy, 11 kg. amfetaminy, 1,6 kg i nowego na polskim rynku narkotyku 25C-NBOMe i 9 osób zatrzymali policjanci CBŚP. Efektem ich pracy jest też zlikwidowanie dwóch kanałów przerzutu narkotyków do Szwecji i Niemiec. Szczegóły w portalu Polskamowi.pl.

Z 9 zatrzymanych 8 zostało aresztowanych. Grozi im do 15 lat więzienia. Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji od dłuższego czasu rozpracowywali grupę, zajmującą się przemytem i wprowadzaniem na warszawski rynek znacznych ilości środków odurzających. Pracując nad sprawą funkcjonariusze zlikwidowali dwa kanały przemytnicze amfetaminy. Narkotyk trafiał z Polski do Szwecji i Niemiec. Jak ustalili policjanci, narkotyki do odbiorców w Szwecji trafiały za pomocą przesyłek kurierskich. Dla zakamuflowania kontrabandy amfetamina była ukrywana  w używanym sprzęcie AGD.

Jeden z takich przemytów funkcjonariusze udaremnili w pobliżu granicy z Niemcami w Świnoujściu. Po wpadce, przestępcy zrezygnowali z tej formy działalności, koncentrując się na uzyskiwaniu dochodów z handlu narkotykami w Warszawie.

Kolejnym etapem rozbijania gangu było skonfiskowanie narkotyków, którymi dysponowali przestępcy. Policjanci namierzyli magazyniera i zlikwidowali należący do tej grupy przestępczej magazyn z kokainą, heroiną i mefedronem. W sumie policjanci zabezpieczyli narkotyki o szacunkowej wartości 1,2 mln zł.

źródło: policja.pl

BU