Wielkie, piłkarskie święto 240 dziewcząt i chłopców z domów dziecka z całego świata odbędzie się już w najbliższy weekend w Warszawie. PolskaMowi.pl zachęca warszawiaków do kibicowania podczas tej niezwykłej imprezy.

Na murawie stadionu miejskiego przy ul. Łazienkowskiej 3 pojawią się zawodnicy m.in. z: Bośni i Hercegowiny, Litwy, Estonii, Holandii, Wietnamu, Tajlandii, Palestyny, Japonii, Jordanii, Rosji, Niemiec, Białorusi, Francji, Irlandii, Hiszpanii, Serbii, Macedonii i Węgier. W biało-czerwonych barwach wystąpi reprezentacja wybrana spośród najlepszych zawodników VIII Mistrzostw Polski, które odbyły się w kwietniu tego roku w Warszawie. Polacy będą bronić zdobytego rok temu tytułu II wicemistrzów świata. Czy zawalczą także o złote medale? Będziemy trzymać kciuki.

Na wszystkich kibiców, którzy 16 lipca o godzinie 10 przyjdą na stadion Legii czeka mnóstwo atrakcji m.in. targ śniadaniowy, szereg piłkarskich zabaw dla najmłodszych,  Strefa Gwiazd (otwarta od g. 13), w której pojawią się: piłkarze (m.in. Mariusz Dziekanowski, Jacek Krzynówek, Tomasz Kłos i Radosław Gilewicz, John Collins z Celtiku , Rui Barros i Siergiej Alejnikow z Juventusu, Frank Verlaat z Ajaxu Amsterdam), aktorzy, dziennikarze i youtuberzy. Wszyscy oni wezmą udział w Meczu Gwiazd: Telewizja vs Internet, który zostanie rozegrany o godz. 16., po finałach Mistrzostw Świata (godz. 14 mecz o III miejsce, godz. 14.30 mecz finałowy). Wstęp wolny.

Więcej informacji o Mistrzostwach na stronie www.nadziejanamundial.pl

AK

fot. archiwum organizatorów Stowarzyszenia „Nadzieja na Mundial”