To będzie już XV edycja Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show w Radomiu . Odbędzie się w tym roku 26 i 27 sierpnia na lotnisku 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w tym mieście. Polskamowi.pl prezentuje niektóre atrakcje pokazów.

Organizatorzy zapraszają nie tylko na pokazy dynamiczne w powietrzu, ale także na wyjątkowo bogatą wystawę różnego rodzaju samolotów, śmigłowców, wyposażenia całych Sił Zbrojnych RP, a także sprzętu i uzbrojenia amerykańskich wojsk sojuszniczych, które  stacjonują w Polsce.

W pokazach lotniczych udział wezmą ekipy z dziesięciu państw. Zobaczymy samoloty  z Austrii, Hiszpanii, Holandii, Włoch, Rumunii, Ukrainy, Niemiec, Litwy, USA oraz Polski. Na radomskim niebie zaprezentują swoje umiejętności zarówno wojskowi jak i cywilni piloci.

Wszystkie samoloty biorące udział w podniebnych pokazach, będzie można obejrzeć także z bliska, na lotniczej wystawie, na  której będzie też    sprzęt Aeroklubu Polskiego, oraz samoloty historyczne, z RWD-5R na czele.

 Miłośnicy  militariów, będą mogli obejrzeć  sprzęt i uzbrojenie wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP. Nowością będzie bogata oferta edukacyjno-historyczna pokazów, kierowana zwłaszcza do dzieci i młodzieży. Przygotowane zostaną specjalne  strefy dedykowane: Strefa Dziecka, Strefa Challenge 1932 oraz Strefa Kultury Wysokich Lotów.

Warto zwrócić uwagę, że pierwszy raz wstęp na Air  Show będzie bezpłatny. Nad bezpieczeństwem widzów czuwać będzie blisko 1300 żołnierzy, funkcjonariuszy oraz personelu służb informacyjnych i porządkowych.