Polak Dawid Kubiak, Węgier Gábor Szabó jr oraz Rein Pill z Estonii zakwalifikowali się do finału Pucharu Świata odbywającego się w amerykańskim Omaha w stanie Nebrasca. W Warszawie zakończyła się Cavaliada.

Na warszawskim Torwarze pokazało się ponad 120 zawodników z 15 krajów i 230 koni. Jeźdźcy reprezentowali kraje skupione wokół Ligi Europy Centralnej. Cavaliada to skoki przez przeszkody, ujeżdżanie, powożenie a także wszechstronny konkurs konia wierzchowego. To jedyny w Polsce halowy cykl zawodów jeździeckich autoryzowany przez Międzynarodową Federację Jeździecką. Tour odbywa się w Poznaniu, w Lublinie oraz w Warszawie.

Oto jedna z największych ciekawostek tegorocznej imprezy. Przejazd Joanny Grabowskiej na 25-letnim koniu o imieniu Filip.

Cavaliadzie towarzyszą zawsze Targi Sprzętu Jeździeckiego. Wystawcy prezentują sprzęt i akcesoria jeździeckie. Targi obejmują wszystko, co jest związane z jeździectwem: odzież i sprzęt jeździecki, wyposażenie stajni, sprzęt i środki do pielęgnacji koni, witaminy, pasze, pamiątki, wydawnictwa branżowe i usługi.