PolskaMówi TV

TEST

Kiedy perfumy tracą zapach?

Per­fumy są sy­no­nimem ko­bie­co­ści. Nie ma chyba ko­bie­ty, która nie uwiel­bia­ła­by pięk­nie pach­nieć. Na fla­kon ulu­bio­nych per­fum po­tra­fi­my wydać cięż­kie pie­nią­dze. ALe jak długo możemy przechowywać perfumy, żeby nie straciły swoich walorów zapachowych?
Czytaj więcej

Pigwa i pigwowiec – dr Artur Zagajewski

Pigwa i pigwowiec to często mylone rośliny. Pigwa to niewielkie drzewo lub krzew pochodzące z Azji. Dorasta do około 8 metrów wysokości i wydaje owoce w kształcie jabłka lub gruszki. Pigwowiec pochodzi też z rodziny różowatych, reprezentuje jednak inny rodzaj roślin. Pigwowiec to krzew ozdobny, a także użytkowy. W Polsce uprawiany jest najczęściej pigwowiec japoński i pigwowiec okazały. Zarówno owoce pigwy jak i pigwowca znajdują podobne zastosowania,
Czytaj więcej

Lotnicy alianccy nad walczącą Warszawą – płk Kazimierz Pogorzelski

We wsparciu Powstania Warszawskiego uczestniczyli lotnicy z Polski, Wielkiej Brytanii, Republiki Południowej Afryki, Australii i Stanów Zjednoczonych. Alianccy lotnicy mieli do pokonania ok. 1300 km z położonego w południowych Włoszech Brindisi. Trasa była niezwykle trudna ze względu na warunki naturalne i przelot nad wysokimi górami, a także z powodu niebezpieczeństwa zestrzelenia przez nieprzyjaciela. Na lecące nocą samoloty polowała niemiecka obrona przeciwlotnicza i nocne patrole myśliwców przechwytujących.
Czytaj więcej

Samochody naszych wspomnień

Muzeum Motoryzacji i Techniki to prywatny zbiór różnorodnych pojazdów, które znajdują się w miejscowości Otrębusy koło Warszawy. Muzeum istnieje od lat 70-tych i ma w swoich zbiorach ponad 300 zabytkowych pojazdów. Są to samochody osobowe, ciężarowe, motocykle, rowery, a nawet wózki dziecięce. Najstarszy eksponat to traktor TITAN z 1895 roku, wyprodukowany w USA. Można podziwiać w Otrębusach również takie perełki jak: A.G z 1897 roku – najstarszy samochód w Polsce czy BMW DIXI – pierwszy samochód produkowany pod marką BMW;
Czytaj więcej
Pomoc tatom w potrzebie – Paweł Maciaszek

Pomoc tatom w potrzebie – Paweł Maciaszek

Stowarzyszenie Stołeczny Klub Aktywnych Tatów w Warszawie – członkowie tego stowarzyszenia twierdzą, że dobrzy ojcowie trzymają się razem, ponieważ zaangażowanie mężczyzn w ojcowski klub przynosi bezpośrednie i pośrednie korzyści dla ojców, ich rodzin oraz otoczenia, w którym działa klub.

czytaj dalej
Selekcja – być jak komandos – mjr Arkadiusz Kups

Selekcja – być jak komandos – mjr Arkadiusz Kups

Selekcja- jedna z najtrudniejszych gier terenowych rozgrywana od 1998 r. na poligonie drawskim. Major Arkadiusz Kups – były komandos i żołnierz 56. Kompani Specjalnej — to on wymyślił i zorganizował dwadzieścia edycji “Selekcji”.

czytaj dalej
Aksamitka, niedoceniana roślina – dr Artur Zagajewski

Aksamitka, niedoceniana roślina – dr Artur Zagajewski

Aksamitki to jedne z najpopularniejszych kwitnących roślin jednorocznych w naszych ogrodach. Ich kwiaty są w kolorze żółtym, pomarańczowym i czerwono-brązowym. Jest kilkanaście odmian aksamitek. Różnią się one wielkością roślin i kwiatów oraz pokrojem. Do Europy, a więc i do Polski, aksamitki przywędrowały aż z Meksyku.

czytaj dalej
Silne kobiety w związku – prof. Zbigniew Lew Starowicz

Silne kobiety w związku – prof. Zbigniew Lew Starowicz

Jest to znak naszych czasów. Przez ostatnie lata, rola kobiety bardzo się zmieniła. Kiedyś kobiety były zależne od mężczyzn i to w domu było ich miejsce. Z czasem stały się kobietami silnymi, niezależnymi, samodzielnymi, które wyszły z czterech ścian i walczą o siebie. Ale czy przypadkiem w takiej postawie nie kryje się pułapka? I czy silna kobieta ma szansę na szczęśliwy związek?

czytaj dalej
Miasto lnem tkane – Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie

Miasto lnem tkane – Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie

Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie należy do najciekawszych miejsc do zwiedzania w tym mieście. Przybliża ono dzieje przemysłu lniarskiego na ziemiach polskich. Ma swą siedzibę w jednej z hal fabrycznych dawnego Bielnika, który stanowił niegdyś część kompleksu produkcyjnego żyrardowskiej fabryki. W Muzeum Lniarstwa znajduje się wiele ciekawych ekspozycji ukazujących jak wyglądała praca w najpotężniejszej fabryce wyrobów lnianych z przełomu XIX i XX wieku.

czytaj dalej
Jak wybrać tatuaż dla siebie?

Jak wybrać tatuaż dla siebie?

Tatuaże dawniej były związane z obrzędami rytualnymi, dzisiaj są nie tylko modne, ale stanowią swego rodzaju dzieła sztuki. Jesteśmy ostatnio świadkami wielkiego renesansu sztuki tatuażu. Znakowanie ciała, które było kiedyś kojarzone wyłącznie ze światkiem przestępczym weszło na salony. Ale trzeba pamiętać, że tatuaż to decyzja praktycznie na całe życie. Warto więc dobrze przemyśleć wzór i wybrać profesjonalne studio tatuażu, w którym pracują artyści.

czytaj dalej
Polska Mówi w Dubaju

Polska Mówi w Dubaju

Dubaj to niezwykłe miejsce na mapie świata, z oszałamiającą architekturą i zapierającym dech w piersiach przepychem, a wszystko tu wygląda jak z bajki, Luksusowe hotele, ciągnące się kilometrami piaszczyste plaże i futurystyczne budowle. Dubaj to też jedno z najbogatszych miast na świecie.

czytaj dalej
Probiotyki na zdrowie – Jan Kolbusz

Probiotyki na zdrowie – Jan Kolbusz

Probiotyki są pożytecznymi, żywymi drobnoustrojami, które po podaniu zasiedlają organizm gospodarza. Zawierają wystarczającą liczbę żywych, ściśle zdefiniowanych mikroorganizmów, które wpływają na mikroflorę określonego obszaru organizmu, dzięki czemu wywierają korzystny efekt zdrowotny. Specjaliści zachęcają do stosowania probiotyków i mikroorganizmów w rolnictwie, ponieważ mają korzystny wpływ na środowisko naturalne i tym samym na zdrowie ludzi.

czytaj dalej
Z papugami za pan brat

Z papugami za pan brat

W Warszawie jest kilka miejsc, gdzie papugi można zobaczyć z bardzo bliska i w których można je karmić z ręki. W papugarniach zarówno dzieci jak i dorośli mogą dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy o papugach. O tym jak żyją, jakie mają zwyczaje i co lubią jeść. Tu każdy może z bliska je obserwować, i nakarmić gdy te kolorowe ptaki podlecą i odwiedzającym usiądą na ramieniu czy na ręce.

czytaj dalej
Feng shui grobowe – Jacek Kryg

Feng shui grobowe – Jacek Kryg

Feng shui jest chińską filozofią praktykowaną przez miliony ludzi na całym świecie. Ma ona wpływ na nasze samopoczucie, zdrowie, a także karierę. Co ciekawe, jej zasady mogą być stosowane w wielu dziedzinach naszego życia. Za pomocą feng shui możemy oddziaływać między innymi na miłość, zdrowie, harmonię i powodzenie.

czytaj dalej
Atrakcyjny dziwaczek z Meksyku – dr Artur Zagajewski

Atrakcyjny dziwaczek z Meksyku – dr Artur Zagajewski

Dziwaczek – Mirabilis jalapa roślina o dość dużych, pachnących kwiatach otwierających się wieczorem i w dni pochmurne. Istnieje ponad 40 gatunków dziwaczka na świecie, a mimo to uprawiany jest przeważnie jeden – dziwaczek jalapa. Dziwaczek prowadzi nocne życie – rozwija się dopiero po zmroku, nęcąc kuszącym zapachem, przez cały okres kwitnienia, czyli od lipca do października.

czytaj dalej
Jaga Hupało – piękno i sztuka są we mnie

Jaga Hupało – piękno i sztuka są we mnie

Królestwo stylu i sztuki – tak określana jest Pracownia Jagi Hupało. A są to klimatyczne wnętrza, mieszczące się w kultowej Fabryce Koronek – jednej z najlepiej zachowanych postindustrialnych przestrzeni w Warszawie. A przecież piękno i sztuka uświadamia nam, że postrzeganie go zależy od naszego gustu, kultury z jakiej się wywodzimy i wychowania. Jednak pamiętajmy, że choć piękno nie jest jednoznaczne, to, jako ludzie, bardzo go potrzebujemy.

czytaj dalej
Jak działa i odpoczywa nasz mózg?

Jak działa i odpoczywa nasz mózg?

Jest nieprawdą, że podczas snu mózg nie pracuje. Nasz mózg pracuje przez cały czas. I nie tylko konsoliduje nasze wspomnienia, ale reorganizuje je i wybiera najbardziej przydatne informacje, co poprawia twórcze myślenie.
Nasz mózg się też zmienia. Współczesna nauka udowodniła, że jest plastyczny. Podczas całego naszego życia tworzą się nowe komórki nerwowe. Połączenia między nimi powstają i zanikają.

czytaj dalej
Medjugorie – miasto cudów

Medjugorie – miasto cudów

Medjugorie, małe miasteczko w Bośni i Hercegowinie. Jest to miejsce słynne z objawień Matki Boskiej. Niegdyś wioska, dzisiaj miasteczko. Wieś, składająca się pierwotnie z trzech osad, stała się miejscem kultu religijnego, odwiedzanym przez rzesze wiernych z całego świata. Corocznie przybywa tam 2,2–2,5 mln pielgrzymów. Jego główny punkt stanowi kościół pod wezwaniem świętego Jakuba, zaś w pobliżu sąsiednich wsi Bijakovići i Zvirovići znajdują się dwa często odwiedzane wzniesienia: Wzgórze Objawień – miejsce pierwszych objawień oraz Góra Krzyża

czytaj dalej

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.

Wszystko o przedłużaniu włosów – Ewa Cognac

Wszystko o przedłużaniu włosów – Ewa Cognac

Przedłużanie włosów stało się w ostatnich latach bardzo popularne. Coraz więcej kobiet decyduje się zmienić swoje cienkie i krótkie włosy w prawdziwie gęste czupryny. Nic w tym dziwnego! Większość kobiet od zawsze marzyła o pięknych, długich i gęstych włosach, jednak niewielu z nich zostały one dane. Dzięki nowoczesnym metodom doczepiania włosów wreszcie mogą one spełnić swoje życzenia. Ale czy warto przedłużać włosy i czy nie niszczą się one podczas tego zabiegu?

czytaj dalej
Przemiłe zwierzaki – kawie domowe

Przemiłe zwierzaki – kawie domowe

Świnka morska, a właściwie kawia domowa to zwierzę, które od lat cieszy się popularnością. Świnka morska jest uroczym gryzoniem, na którego kupno decyduje się wiele osób marzących o posiadaniu zwierzaka domowego, ale nie mogących mieć psa czy kota. Świnki morskie są to zwierzęta niezwykle towarzyskie i bardo lubią przebywać blisko człowieka. Nie lubią być same i cierpią odstawione w klatce w kącie pokoju.

czytaj dalej
Zobacz starsze artykuły

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


 

Zapomniałeś hasła?

Zarejestrowany? Zaloguj się


Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?