„Porzucając członka rodziny, zasługujesz by potraktowano cię tak samo!” – tak brzmi hasło tegorocznej kampanii Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. PolskaMowi.pl prezentuje szczegóły tej wyjątkowej akcji.

TOZ alarmuje, każdego lata liczba porzuconych zwierząt wzrasta aż o jedną trzecią! Wiele osób, wyjeżdżając na urlop, nie wie bowiem, co zrobić ze swoim zwierzakiem i po prostu go porzuca. Tymczasem bezgranicznie ufający właścicielowi pies czy kot nie potrafi zrozumieć tego, co je spotkało. Bardzo często zdarza się, że zwierzęta oczekują w miejscu ich porzucenia na swojego pana, niekiedy przez wiele tygodni. Niektóre z nich za swoją wierność płacą najwyższą cenę, umierając w cierpieniu z powodu wycieńczenia organizmu lub ginąc pod kołami samochodów. Często umierając i ciągle czekając na swojego właściciela są przywiązani do drzewa.
Przesłaniem tegorocznego spotu kampanii Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami „Nie porzucaj” jest hasło:„Porzucając członka rodziny, zasługujesz by potraktowano cię tak samo!”.

To, co zrobimy bezgranicznie ufającemu nam zwierzęciu wróci po latach do nas. Pamiętajmy o tym!

AK

fot., video Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami