Popularyzują ideę adopcji zwierząt po tzw. „przejściach” oraz przekonują ludzi, że czworonożni przyjaciele czekają na nich w schronisku. Na portalu PolskaMowi.pl przedstawiamy poznańską Fundację dla Zwierząt „Koci Pazur”.

Jest to grupa wolontariuszy, którzy bezinteresownie i z potrzeby serca stara się nieść pomoc zwierzętom, głównie kotom. Zwierzęta, które są pod ich opieką, przebywają w tzw. domach tymczasowych – czyli po prostu w mieszkaniach prywatnych wolontariuszy, gdzie są leczone, odkarmiane i socjalizowane. Następnie szukani są dla nich kochający i odpowiedzialni opiekunowie.  Głównym celem Fundacji jest spopularyzowanie idei adopcji zwierząt po tzw. „przejściach”, czyli tych, które trafiły do schroniska czy zostały porzucone przez poprzednich opiekunów. Chcą też przekonywać osoby, które myślą o zakupie kota czy psa, że lepiej poszukać dla siebie zwierzaka w schronisku lub w Fundacji. To zdecydowanie lepsze niż kupowanie czworonogów na targowiskach czy w podejrzanych hodowlach. Tam bowiem zwierzęta traktowane są jak maszynki do robienia pieniędzy.

Fundacja kładzie też duży nacisk na spopularyzowanie kastracji psów oraz kotów niehodowlanych, jako najlepszego sposobu na ograniczenie bezdomności wśród tych zwierząt. Prowadzą również akcję kastracji zwierząt bezdomnych, zapewniają im tymczasowe schronienie na czas rekonwalescencji po zabiegu i ewentualnego leczenia.
Fundacja nie pobiera żadnych gminnych dotacji i utrzymuje się dzięki pracy własnej i ochotników oraz ludziom dobrej woli, którzy wspomagają ją finansowo i rzeczowo. Przede wszystkim „Koci Pazur” potrzebuje osób, które mogą zapewnić domy tymczasowe oraz takich, które są chętne do adopcji wirtualnych. Można im także pomóc kupując niezbędne rzeczy, w tym m.in. karmę, żwirek dla kotów, środki do pielęgnacji czy transportery do przewożenia kotów. Pełną listę znajdziemy tutaj.

            Na PolskaMowi.pl przedstawiamy kilka koci piękności. Jeżeli ktoś chciałby adoptować jakiegoś uroczego czworonoga, powinien wysłać e-mail na adres adopcje@kocipazur.org  lub zadzwonić pod nr tel. 502 111 279 (poniedziałek – piątek w godzinach: 18-20)

Więcej informacji o działalności Fundacji dla Zwierząt „Koci Pazur” znajdziecie na stronie http://www.kocipazur.org/

Anna Krzesińska

anna.krzesinska@polskamowi.pl

fot. Fundacja dla Zwierząt „Koci Pazur”