Ciechocinek – to właśnie w tym mieście Maksi Kaz ruszał na łowy. Miasteczko słynie nie tylko z tężni, ale też z przepięknego Parku Zdrojowego. PolskaMowi.pl prezentuje jesienne fotki z tego miejsca.

19 hektarów parkowej powierzchni daje możliwość rozkoszowania się florą i fauną. Rośnie tam bowiem ponad 140 gatunków roślin, żyją łabędzie, kaczki, pawie. Znajduje się tam też mnóstwo ławeczek, na których można usiąść i delektować się pięknem otaczającej natury. Jesienią jest spokojniej, ale latem to miejsce tętni życiem.

W centrum Parku znajduje się Muszla Koncertowa zbudowana w stylu… zakopiańskim.   Odbywa się tam wiele imprez, w tym m.in. Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej Ciechocińskie Impresje Artystyczne, Festiwal Operowo-Operetkowy, Wielka Gala Tenorów, Ciechociński Festiwal Bluesowy czy Spotkania z Folklorem Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej.

Tuż obok znajduje się budynek Pijalni Wód Mineralnych zbudowany z kolei w stylu… szwajcarskim. Jego drewniana, ażurowa elewacja budzi zachwyt wśród wielu spacerowiczów. Obecnie mieści się tam sklep i kawiarnia „Bristol”, w której odbywają się słynne ciechocińskie dansingi.

Warto również wspomnieć o często fotografowanej i jakże uroczej parkowej fontannie Jaś i Małgosia. Jak głosi miejska legenda, jeżeli chcemy, aby nasz pobyt w Ciechocinku był udany, powinniśmy wrzucić do niej grosik na szczęście.

O ciechocińskich tężniach przeczytacie TUTAJ. 

AK

fot. Anna Krzesińska