Nie trzeba jechać do londyńskiego Muzeum Madame Tussaud, aby zrobić sobie zdjęcie z gwiazdą. Najstarsze i bodajże najsłynniejsze polskie Muzeum Figur Woskowych znajduje się w Międzyzdrojach. PolskaMowi.pl prezentuje fotogalerię z tego miejsca.

Gabinet Figur Woskowych w Międzyzdrojach istnieje już od 19 lat. Swoją działalność zaczynał od figur trzynastu znanych Polaków. Byli to: Katarzyna Figura, Cezary Pazura, Bogusław Linda, Zbigniew Zamachowski, Jerzy Radziwiłowicz, Krystyna Janda, Beata Tyszkiewicz, “Kargul i Pawlak”, Daniel Olbrychski, Lech Wałęsa, Jan Paweł II oraz marszałek Józef Piłsudski. Jak podkreślają właściciele, niektórzy z uwiecznionych osobiście brali udział w tworzeniu swoich figur.

Z roku na rok ekspozycja powiększała się i obecnie liczy ponad sto figur historycznych i współczesnych, w tym popularnych aktorów, piosenkarzy, polityków, malarzy i postaci popkultury. Ku uciesze najmłodszych można też tam zobaczyć bohaterów popularnych bajek, w tym z „Epoki Lodowcowej” czy „Shreka”.
Gabinet Figur Woskowych jest otwarty przez cały rok. Warto tu zajrzeć. Pamiątkowa fotka z Madonną, najwyższym człowiekiem świata, Lindą, muszkieterami czy Kargulem i Pawlakiem z pewnością zrobi odpowiednie wrażenie na rodzinie i znajomych.

AK

fot. Anna Krzesińska

anna.krzesinska@polskamowi.pl