Ranking na najlepsze lotnisko na świecie wygrało Lotnisko Singapore Changi, które kolejny już raz zwycięża w rankingach portów lotniczych. Zaraz po nim usytuowały się lotniska w Monachium i Hongkongu. Warszawski port lotniczy Chopina sklasyfikowano na 25. miejscu.

Kryteria, które brano w rankingu pod uwagę to: punktualność, jakość i obsługa podróżnych oraz opinię w social mediach.

W kategorii jakości i obsługi podróżnych bezkonkurencyjne okazały się lotniska w Singapurze, Monachium i Hongkongu, które otrzymały  10 na 10 możliwych punktów.

Lotnisko w Singapurze to nie tylko piękne sklepy, restauracje, ale także zielone ściany, strefa spa, basen, kino, konsole do różnego rodzaju gier, ogrody tematyczne ze wspaniałą egzotyczną przyrodą. W jednym z ogrodów można podziwiać ogromną kolekcję kaktusów w innym wspaniałe storczyki. Są tu też  place zabaw dla dzieci. Lotnisko to jest siódmym  portem na świecie z najbardziej nasilonym  ruchem międzynarodowym. W zeszłym roku obsłużyło ponad 55 milionów pasażerów. Ma trzy terminale, a obecnie kończona jest budowa czwartego, gdzie usytuowany będzie wodospad. Obsługa ruchu lotniczego to tylko jedna z funkcji lotniska i nie ona przynosi największe zyski, ale obiekt ten jest też centrum  handlu luksusowymi i egzotycznymi towarami.

Monachium jest to drugi pod względem wielkości port lotniczy Niemiec, który położony jest w stolicy Bawarii. Obsługuje ono ponad 35 milionów pasażerów rocznie.

Lotnisko w Hongkongu to duży przesiadkowy międzynarodowy  port lotniczy, który ma jeden z największych terminali pasażerskich na świecie. Powstało na dwóch zniwelowanych wyspach połączonych platformą. Sam terminal został  wybudowany tak, że przypomina budową kształt samolotu.

Na kolejnych miejscach w rankingu znalazły się lotniska: Copenhagen Kastrup, Helsinki-Vantaa, Cincinnati Northern Kentucky i wreszcie  hiszpańskie lotniska w Barcelonie i Madrycie. W pierwszej dziesiątce są też  porty lotnicze w nowozelandzkim Auckland i Frankfurcie.

Warszawskie lotnisko Chopina, które jest największym portem lotniczym w Polsce i w 2016 roku obsłużyło 12,8 miliona podróżnych, uplasowało się na 25 miejscu na świecie. Bardzo dobrze wypadło pod względem punktualności, uzyskując aż 8,42 punktów na 10 możliwych, co dało mu 20 pozycję na świecie w tej kategorii. Przypomnijmy, że na lotnisku Chopina średnio w ciągu dnia odbywają się 352 starty i lądowania.