To miejsce budzące wiele wzruszeń i emocji, pozwalające przenieść się do czasów dzieciństwa – w świat wieczorynek. Na portalu PolskaMowi.pl o jedynym w Polsce Muzeum Dobranocek z Rzeszowa.

Muzeum Dobranocek powstało ze zbiorów kolekcjonera Wojciecha Jamy w 2009 roku.

Spotkacie tam takie dobranockowe sławy, jak: Miś Uszatek, Miś Colargol, Mały Pingwin Pik-Pok, Plastuś, Reksio, Bolek i Lolek, Baltazar Gąbka, czy Smerfy. Można tam także zobaczyć jedyny istniejący rękopis oraz maszynopisy scenariuszy pierwszej polskiej dobranocki Jacek i Agatka z 1962 roku.

            W kolekcji znajdują się też m.in. zegary, kubki, talerze, a nawet dziecięce wiaderko do piasku z wizerunkami dobranockowych bohaterów, a także gumy balonowe „Smerfy”, proszek do prania „Cypisek” oraz mydła „Ptyś”, „Gąska Balbinka” i „Jacek i Agatka”.

            Sporą atrakcją z pewnością stanowi możliwość oglądania na dużym ekranie dobranocek np. przygód Bolka i Lolka, Reksia, Koziołka Matołka, Misia Uszatka czy Pingwina Pik-Poka.

            Zwiedzanie tego miejsca to dobra zabawa dla młodszych i starszych. Dla dzieci to możliwość poznania dawnych dobranocek, a dorosłym pozwala choć na chwilę wrócić do czasów dzieciństwa. Informacje o zwiedzaniu rzeszowskiego Muzeum Dobranocek znajdziecie tutaj

AK

fot. Anna Krzesińska