Kanał YouTube
Kanał YouTube
Facebook

Dziecko u stomatologa

Jak oglądać zęby dziecka? Na co rodzic powinien zwrócić uwagę? Kiedy zabrać pierwszy raz dziecko do dentysty? Kiedy pozwolić dziecku samodzielnie myć zęby? Według zaleceń, pierwsza wizyta stomatologiczna powinna się odbyć nie później niż około 18. miesiąca życia dziecka. Jej celem nie powinno być leczenie, lecz zaznajomienie dziecka z lekarzem, gabinetem stomatologicznym i narzędziami w nim stosowanymi. Polskamowi.pl podpowiada jak to zrobić.

Czytaj więcej

Jaskra cichy zabójca wzroku

Jaskra rozwija się powoli, często bezobjawowo, a wykrywa się ją zazwyczaj przypadkiem, podczas badania wzroku u okulisty czy dobierania okularów. Jakie są przyczyny tej choroby i jak rozpoznać pierwsze objawy jaskry, by podjęte leczenie przyniosło najlepsze efekty o tym na portalu polskamowi.pl

Czytaj więcej

Uwaga grypa

Tylko w ubiegłym tygodniu 4 przypadki śmierci, kilkadziesiąt nowych zachorowań dziennie. Jak podaje RMF FM najwięcej przypadków grypy notuje się w województwa kujawsko-pomorskim, pomorskim i wielkopolskim. W Polskamowi.pl kilka rad jak zminimalizować ryzyko zachorowania.

Czytaj więcej

Jaką wodę pić? VIDEO

Woda to jedna z najbardziej rozpowszechnionych substancji w przyrodzie, ale też jedna z najdziwniejszych. Jako jedna z niewielu substancji może występować w trzech stanach skupienia: stałym, ciekłym i gazowym. Dziś w Polskamowi.pl kilka podstawowych informacji o tym jaką wodę powinniśmy pić.

Czytaj więcej

Różne kolory barszczu

Czerwony i biały to tylko dwa kolory, jakie może przybrać barszcz. Zgodnie z definicją jest to bowiem zupa o wyraźnym smaku, przygotowana na zakwasie, z dodatkiem kapusty kiszonej, buraków lub szczawiu. W Polskamowi.pl o innych wersjach tej pysznej i bardzo słowiańskiej zupy.

Czytaj więcej

Sekrety włoszczyzny

Bona, piękna Włoszka wywodząca się z potężnego rodu Sforzów, wychodząc za mąż za Zygmunta Starego, wywołała w naszym kraju rewolucję kuchenną.Za sprawą małżonki Zygmunta Starego na polskie stoły trafiły nieznane wcześniej warzywa, które zyskały miano włoszczyzny. Polskamowi.pl prezentuje kilka ciekawostek na ten temat.

Czytaj więcej

Zawsze gotowi pomóc. VIDEO

Tego jeszcze nie widziałeś. Ratownicy morscy w akcji. Pełnią służbę świątek piątek, 24 godziny na dobę. Gotowi są do udzielenia pomocy bez względu na pogodę. Służbę pełnią na statkach i łodziach ratowniczych. Marynarka Wojenna zapewnia wsparcie śmigłowców. W Polskamowi.pl zobaczysz jak ćwiczy Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa. Szacun dla Waszej roboty.

Czytaj więcej

…i nie marnuj jedzenia

Święta, święta i po… Właśnie, po świętach w wielu rodzinach zostaje sporo żywności. Nie wyrzucajmy jej. Jest wiele osób może z niej jeszcze skorzystać. W sukurs przychodzą jadłodzielnie. W Polskamowi.pl znajdziesz informacje o tym czym one są i gdzie je możemy znaleźć.

Czytaj więcej

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


 

Zapomniałeś hasła?

Zarejestrowany? Zaloguj się


Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?