PolskaMowi.pl przypomina, że odpoczywać, zwłaszcza aktywnie, można nad Wisłą przez cały rok. Warszawa ma bogatą ofertę zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Jedną z nich jest szkoła morsowa, czyli cykl spotkań dla wszystkich, którzy rozpoczęli już swoją przygodę z morsowaniem oraz dla tych, którzy do tej pory nie mieli odwagi lub okazji zapoznać się z taką formą rekreacji.

Pod okiem lekarza, ratowników i doświadczonych morsów, po przygotowaniu teoretycznym i profesjonalnej rozgrzewce, chętni będą mogli sami sprawdzić, jak zimna jest woda w Wiśle – wyjaśnia miejski rzecznik Bartosz Milczarczyk.

Przygotowano też coś dla ludzi, którzy lubią sport, ale nie są gotowi na taką kąpiel. To właśnie na nich w niedziele będzie czekał trener Tai Chi, trenerka fitness oraz tor do skimboardu. Te zajęcia będą zaczynały się w samo południe. Obowiązują zapisy: emailowo przystanaquatica@gmail.com lub telefonicznie 534222226.

Ponadto w przestrzeni Przystani Wodnej Aquatica przygotowano sportowe atrakcje także z myślą o najmłodszych. Odbywać się tam będą m.in. zajęcia plastyczne, poszukiwanie skarbów, przeciąganie liny czy wyścigi z boją ratunkową.

Cykl niedzielnych spotkań nad rzeką zakończy wielka przeprawa pomiędzy brzegami Wisły w wykonaniu profesjonalnej grupy morsowej. Śmiałkowie wystartują z bulwaru Jana Karskiego, a skończą na plaży Rusałka, gdzie przy ognisku będzie można porozmawiać z uczestnikami przeprawy.

Gdzie, kiedy? Atrakcje zaplanowane zostały na wszystkie niedziele listopada w godz. 11-15 na plaży Rusałka, przy Przystani Wodnej Aquatica.

AK

anna.krzesinska@polskamowi.pl

fot. Morsowa Korona Wisły