Rozpoczęło się finałowe głosowanie konkursu Cumulusy 2017. W konkursie startują najlepsi sportowcy lotniczy pogrupowani w 10 kategoriach. Gala finałowa odbędzie się w Warszawie 17 lutego. W Polskamowi.pl szczegóły plebiscytu.

W finale znaleźli się piloci akrobacyjni, wielokrotni medaliści zawodów lotniczych. Wśród kandydatów jest m. in. Marcin Szamborski, pierwszy Polak który obleciał świat śmigłowcem. Są szybownicy, skydiverzy, paralotniarze, piloci wiatrakowców. Pełną listę znajdziesz TUTAJ.

Jest też kategoria specjalna “Cumulus Extreme”. Tutaj jest czterech kandydatów:
Łukasz Ciepela – jedyny Polak w cyklu Red Bull Air Race. W czasie Święta Flagi przeleciał samolotem pod warszawskimi mostami.
Paweł Kozarzewski i Marcin Krakowiak – pierwsi na świecie wykonali lot motoparalotniami wewnątrz obiektu. Pionierski lot z pobitymi rekordami odbył się pod zamkniętym dachem PGE Narodowego w Warszawie.
Marcin Szamborski – pierwszy Polak, który obleciał śmigłowcem cały świat.
Artur Kielak i por. Jacek Stolarek – Xtreme Sky Force. Pierwszy zespół składający się z wojskowego samolotu bojowego oraz cywilnego samolotu akrobacyjnego na świecie.

Głosowanie odbywa się SMS-owo. By wziąć w nim udział  wyślij SMS o treści TC.PC.NR na numer 71068. Koszt wysłania SMS wynosi 1,23 PLN brutto. NR oznacza numer zawodnika, np. TC.PC.99 oznacza głos oddany na zawodnika nr 99.

Wręczenie Cumulusów odbędzie się 17 lutego w Warszawie.