Podopieczni z domów dziecka z całego świata spotkają się, aby zagrać w piłkę nożną na wielkim, piłkarskim turnieju. Przygotowano też gratkę dla oklaskujących ich kibiców – spotkanie z nie tylko z piłkarskimi sławami. PolskaMowi.pl prezentuje szczegóły tego wydarzenia.

Na V Mistrzostwach Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej zagra 240 dziewcząt i chłopców z całego świata.

            Na wszystkich kibiców, którzy 16 lipca o godzinie 10 przyjdą na stadion Legii, czeka mnóstwo atrakcji. Dzięki specjalnej, sportowej edycji Targu Śniadaniowego będzie można

skosztować potraw typowych dla krajów, biorących udział w Mistrzostwach. Najmłodsi będą mogli  zagrać w gry i zabawy piłkarskie, m.in. jorkyball, piłkarzyki i rozegrać minimecze na małych boiskach.

            O godz. 13 otwarta zostanie Strefa Gwiazd, gdzie pojawią się: piłkarze (m.in. Mariusz Dziekanowski, Jacek Krzynówek, Tomasz Kłos i Radosław Gilewicz, John Collins z Celtiku , Rui Barros i Siergiej Alejnikow z Juventusu, Frank Verlaat z Ajaxu Amsterdam), aktorzy, dziennikarze i youtuberzy. Wszyscy oni wezmą udział w Meczu Gwiazd: Telewizja vs Internet, który zostanie rozegrany o godz. 16., po finałach Mistrzostw Świata (godz. 14 mecz o III miejsce, godz. 14.30 mecz finałowy).

Więcej informacji o Mistrzostwach na stronie www.nadziejanamundial.pl

Anna Krzesińska

Zdjęcia zrobione na konferencji prasowej stowarzyszenia „Nadzieja na Mundial”, prezentującej co będzie się działo podczas  V Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej.