– Niestety, musieliśmy wycofać się z planowanego na dzisiejszą noc ataku szczytowego – sms-owo informuje Monika Witkowska, która jest w drodze na szczyt Broad Peak w Karakorum. Portal PolskaMowi.pl jest patronem medialnym wyprawy.

Wczoraj (6.07) Monika i część ekipy (dwie osoby się wycofały) dotarła do camp 3 (na wysokości 7100 m). Warunki były bardzo trudne – musieli przedzierać się przez głęboki śnieg, a dodatkowo dźwigać ciężki plecak.

– Niestety, musieliśmy wycofać się z planowanego na dzisiejszą noc ataku szczytowego (7 lipca). Prognozy pogody pokazują jedno, a rzeczywistość coś innego. Ilość śniegu, która spadła w obozie trzecim, w którym nocowaliśmy i skąd startuje się na szczyt sprawiły, że pojawiło się poważne zagrożenie lawinowe. Teraz schodzę do bazy na odpoczynek i podobnie jak inni wspinacze będę jeszcze próbować. Niestety, takie są uroki Karakorum – w ubiegłym roku nikt nie zdobył szczytu Broad Peak właśnie przez pogodę – smsowo informuje reporterkę portalu PolskaMowi.pl Monika Witkowska.

Więcej informacji o wyprawie znajdziecie TUTAJ.

Anna Krzesińska