Nocny Market, czyli weekendowy targ z jedzeniem zlokalizowany na peronach nieczynnego dworca Warszawa Główna, podbił serca wielu warszawiaków i turystów. Niestety, w tym roku nie zobaczymy go w tej lokalizacji. Czy jego twórcy znajdą inne miejsce?

Nocny Market był otwarty przez dwa sezony w każdy weekend w godzinach wieczornych. Pojawiały się tam tłumy ludzi. Każdy znalazł coś dla siebie z bogatej oferty gastronomicznej. Organizatorzy w tym roku nie otrzymali pozwolenia od PKP, do którego należy ta działka, na kolejną edycję tej imprezy. Na Facebooku Nocnego Marketu pojawiło się potwierdzające tą informację oświadczenie. Czytamy w nim:
“Drogie Głodomory!
Czekaliśmy do ostatniego momentu, żeby w końcu wydać oficjalne ogłoszenie na temat tegorocznego sezonu. Nie dementowaliśmy plotek, nie komentowaliśmy domysłów, bo wierzyliśmy, że nie będziemy musieli i zaskoczymy Was tylko dobrymi wiadomościami. Przyszła jednak pora, by wytłumaczyć Wam jak wygląda sytuacja i przyszłość Nocnego Marketu.
Przepraszamy, że milczeliśmy tyle miesięcy, ale przez cały czas przyszłość Marketu nie była przesądzona. Pracowaliśmy dzień i noc, główkowaliśmy, odbyliśmy dziesiątki spotkań, by do Was wrócić. Poruszyliśmy niebo i ziemię, by pozostać na Głównym, przeszukaliśmy całą Warszawę pod kątem nowej lokalizacji. Niestety na chwilę obecną nie jest to możliwe – pewne decyzje i kwestie formalne nie są od nas po prostu zależne.
Jest nam bardzo przykro, ale zapewniamy, że nie rezygnujemy z Nocnego Marketu! Będziemy kontynuować starania, by wrócić do Was jak najszybciej.
Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami przez te dwa sezony – odwiedzali, współpracowali, pomagali i tworzyli tę bliską naszym sercom inicjatywę.
Mamy nadzieję, że wkrótce znów się spotkamy!
Wasz Nocny Market”

Zmiana lokalizacja związana jest z przebudową dworca Warszawa Główna. Więcej o tym przeczytacie tutaj.

Gdzie i kiedy zobaczymy Nocny Market w nowej odsłonie? Do tematu wrócimy!

AK
fot. Nocny Market.