PolskaMowi.pl przypomina, że cały czas można wspierać podopiecznych stołecznego schroniska „Na Paluchu”. Potrzebni są koci wolontariusze!

Obecnie trwa tam także zbiórka koców, prześcieradeł i ręczników dla psiaków. Jeśli sami nie macie na takich przedmiotów na zbyciu, prosimy podajcie tą informację dalej. Jeśli chcecie przyłączyć się do akcji, to potrzebne rzeczy możecie dostarczać codziennie w godzinach 12-16 bezpośrednio do schroniska lub wysłać na adres schroniska – ul. Paluch 2  02-147 Warszawa.

            Możecie pomóc też tamtejszym kotom oferując swój… czas. Pamiętajmy jednak, że praca wolontariusza to duża odpowiedzialność. Wymaga regularności i konsekwencji w działaniu. Zanim wyślecie zgłoszenie, uważnie przeczytajcie jakie czekają Cię zadania i zastanówcie się czy jesteście gotowi podjąć takie wyzwanie.

            Do zadań wolontariuszy należą: czynności promocyjne m.in. pisanie ogłoszeń, doradztwo dla adoptujących w trakcie i po adopcji, udział w akcjach promocyjnych poza schroniskiem; czynności socjalizacyjne m.in. praca z kotami lękliwymi, agresywnymi, w depresji; wspieranie opiekunów w pracach m.in. porządkowych (sprzątanie kuwet, misek, dezynfekcja sal i klatek), karmieniu; obserwacja kotów pod kątem wychwytywaniu problemów zdrowotnych i behawioralnych; przeprowadzenie wizyt po adopcyjnych.

            Aby zostać wolontariuszem, trzeba mieć skończone 18 lat, wykazać gotowość do wizyt w schronisku min. 3 razy w miesiącu na min. 4 godziny oraz posiadać  umiejętność pracy w zespole, radzenia sobie ze stresem, a także wykazać chęć do nauki, w tym poszerzanie wiedzy o kotach we własnym zakresie. Mile widziane jest również doświadczenie w opiece nad kotami. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.napaluchu.waw.pl

AK