Poszukują nowych właścicieli dla bezdomnych zwierząt, prowadzą domy tymczasowe, a w przyszłości chcą stworzyć własny azyl dla zwierząt. Na portalu PolskaMowi.pl o Fundacji na Rzecz Zwierząt „Przytul Psa”

Ich głównym celem jest poszukiwanie właścicieli dla bezdomnych zwierząt, ponieważ  w żadnym, nawet najlepszym schronisku zwierzę nie będzie się czuło tak jak w prawdziwym, własnym domu.  Prowadzą także sieć domów tymczasowych i szukają  osób chętnych do tego typu współpracy.

    – Dwa-trzy miesiące opieki nad psem lub kotem, niewielki kąt do spania może uratować zagubionemu zwierzęciu życie i  uchronić go przed schroniskiem. W tym czasie my zajmiemy się promocją zwierzęcia i postaramy się znaleźć mu nowych właścicieli. Pokrywamy również koszty ewentualnego leczenia oraz karmy – podkreślają członkowie Fundacji na Rzecz Zwierząt „Przytul Psa”.

    Wolontariusze są im potrzebni także do: promocji zwierząt, szukania sponsorów, pomocy przy transporcie, na akcjach edukacyjnych czy zbiórkach, w opiece nad zwierzętami, socjalizacji i pielęgnacji.

   W przyszłości chcą stworzyć własny azyl dla zwierząt  dla najbardziej poszkodowanych, niepełnosprawnych, starych zwierząt, aby dać im szansę godnego dożycia.

    Więcej o działalności Fundacji na Rzecz Zwierząt „Przytul Psa” można przeczytać na stronie

 www.przytulpsa.pl

AK

zdjęcia oprócz głównego archiwum Fundacji na Rzecz Zwierząt „Przytul Psa”.