Walczą o lepszą ochronę zwierząt hodowlanych, które często żyją w tragicznych warunkach. Na PolskaMowi.pl prezentujemy Stowarzyszenie Otwarte Klatki.

Jego członkowie zabiegają nie tylko o lepszą ochronę zwierząt zamykanych na fermach, ale także o prawo konsumentów do pełnej wiedzy na temat warunków, w jakich one żyją. Powadzą również kampanie poświęcone poprawie losu zwierząt hodowlanych, m.in. Jak one to znoszą? I cena futra. Nie boją się wchodzić w odważny dialog z sieciami handlowymi i politykami. Patrzą też na ręce hodowców i prowadzą postępowania sądowe dotyczące znęcania się nad zwierzętami.

Członkowie Stowarzyszenia Otwarte Klatki działają na terenie całej Polski i mają 14 oddziałów w takich miastach, jak: Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Można ich spotkać  w szkołach, na ulicach czy na wielkich festiwalach muzycznych. Chętnie udzielają informacji na temat swojej działalności i tego jak możemy pomóc zwierzętom. Już teraz można się do nich przyłączyć jako wolontariusz lub wesprzeć ich finansowo. Szczegóły znajdziecie na stronie www.otwarteklatki.pl

AK