Jedenasty Toruński Zlot Piwowarów Domowych pod patronatem naszego portalu przeszedł już do piwnej historii. PolskaMowi.pl prezentuje fotorelację z tego niezwykłego wydarzenia. Wypatrujcie się na zdjęciach!

Przypomnijmy. Pierwszy zlot odbył się w połowie grudnia 2012 roku. Kolejny miał odbyć się dopiero za rok, ale z powodu licznych próśb osób obecnych na premierowej imprezie zorganizowany został już pół roku później 22 czerwca 2013. Od tamtej pory zloty odbywały się dwa razy do roku i z roku na rok cieszą się coraz większym powodzeniem. Obecnie organizowane są w największym ze względu na ilość kranów (aż 18!) kraftowym pubie – Carpe Kraft przy Placu Teatralnym. Co ważne – od samego początku sędziami jest zebrana publika, wśród której znajdują się zarówno piwowarzy domowi, wytrawni znawcy piw rzemieślniczych jak i piwni laicy. Wszyscy oni degustują niewielkie, anonimowe próbki wystawionych w konkursie piw, a następnie dokonują ich oceny. Na koniec oddają głosy na trzy najlepsze piwa w każdej z kategorii, które za każdym razem są inne.
 Od początku było takie założenie, że będzie to konkurs konsumencki. Uczestnicy zlotu oceniają co jest lepsze i  nie kierują się twardymi regułami sędziowskimi.
Zloty organizowane są w Carpe Kraft od ósmej edycji. Są elementem naszego grafiku, naszego życia multitapowego i nie widzę przeszkód, aby odbywały się dalej. Od przyszłego impreza będzie odbywać tylko raz do roku – w grudniu, nie z uwagi na brak zainteresowania, ale dlatego, że jest wiele innych konkursów  – podkreśla w rozmowie z reporterką PolskaMowi.pl Przemysław Woźniak z Carpe Kraft.

            W tym roku najlepsi okazali się: w kategorii: Polish IPA 1. Dawid Fandrejewski, 2. Jarosław Trudziński, 3. Patryk Kranc; Milk Stout 1. Krzysztof Łuczak (Jarzyn Waleczny), 2. Marek Lutowski  3. Piotr Serocki, Tomasz Domagalski; „White Xmas – jasne świąteczne 1.  Jarosław Trudziński (Grand Champion) 2. Łukasz Raczkowski i 3. Piotr Serocki, Tomasz Domagalski

            Toruński Zlot Piwowarów Domowych organizowany jest  wspólnie przez Kujawsko-Pomorski OT PSPD oraz Carpe Kraft. Patronatem imprezy jest portal PolskaMowi.pl

Tekst i fot. Anna Krzesińska