Na wiosnę wiele osób planuje zrzucić z siebie, oprócz warstw ciepłej odzieży, kilka zbędnych… kilogramów. Jak wytrwać na diecie? PolskaMowi.pl ma sprawdzone porady!

  • Najważniejsza na diecie jest motywacja. Jeśli jasno określimy sobie cel (utrata kilogramów, umięśnione ciało), będzie nam łatwiej zmobilizować się do działania, określenia planu dojścia do celu, a co najważniejsze wytrwanie w nim.
  • Urozmaicenie – posiłki na diecie nie muszą oznaczać nudy na talerzu. Dodawaj do potraw zioła oraz kolorowe warzywa. Dzięki temu nie będziesz się zmuszać do zdrowego odżywania a jedzenie stanie się przyjemnością.
  • W walce z utratą zbędnych kilogramów należy pamiętać, że nawet dobrze dobrana dieta nie zagwarantuje sukcesu. Bardzo ważna jest aktywność fizyczna, jest to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Warto wybrać taki sport, który będzie dawać satysfakcję i  będzie jednocześnie przyjemnością. Pomoże w osiągnięciu wymarzonej sylwetki, a z czasem może zmienić się w pasję.

We wszystkim należy zachować umiar i zdrowe podejście. Nie należy się głodzić ani forsować. Dieta przyniesie efekty wtedy, kiedy nie będzie kojarzona z przymusem i wyrzeczeniami. Warto skorzystać z porad poradni dietetycznych.

O diecie przeczytacie także tutaj.