PolskaMowi.pl przypomina, że dziś obchodzimy Dzień Elvis Presleya. Data jest nieprzypadkowa – król rock’n’rolla urodził się właśnie 8 stycznia. Gdyby żył, świętowałby swoje 83. urodziny.

Elvis Presley zagrał w wielu filmach i sprzedał ponad 600 milionów płyt. Jest autorem takich przebojów, jak: „A Little Less Conversation”, „Jailhouse Rock” „Love Me Tender”, „Heartbreak Hotel”, „Suspicious Minds” czy „Always On My Mind”. W 1956 roku nadano mu nieformalny tytuł „króla rock and rolla”, który przylgnął do niego na dobre.

Zmarł 16 sierpnia 1977 roku  na dzień przed planowanym rozpoczęciem trasy koncertowej. Legenda przetrwała jednak jego śmierć.

Jak co roku 8 stycznia jego fani z całego świata zjawią się w posiadłości piosenkarza – Graceland w Memphis. Złożą kwiaty, zaśpiewają mu „Happy Birthday” i posłuchają jego muzyki. Wielu z nich założy także charakterystyczny strój. Artysta doczekał się zresztą wielu sobowtórów, którzy z różnym skutkiem naśladują jego wygląd, sceniczną osobowość i muzykę.

Warto dziś posłuchać piosenek króla i docenić jego muzyczny talent. Jaka jest Wasza ulubiona piosenka Elvisa?

AK