W środku mroźnej zimy obchodzimy wyjątkowo ciepłe święto. 31 stycznia świętujemy Międzynarodowy Dzień Przytulania. PolskaMowi.pl przypomina jakie korzyści, oprócz ogrzania, przynosi obejmowanie się.

Okazuje się, że jest to samo zdrowie! Przytulanie łagodzi stres, zwiększa wydzielanie „hormonu szczęścia”, jest naturalnym antydepresantem, wpływa na odporność organizmu, zmniejsza ryzyko chorób serca, a także zachorowania na grypę czy przeziębienie. Poza tym jest to świetny sposób, aby okazać drugiej osobie nie tylko miłość, ale także sympatię.

            Dzień Przytulania obchodzony jest w różne dni roku w różnych państwach. Zapoczątkowany został w latach 80. w USA, aby ośmielić Amerykanów, którzy wstydzili się okazywać swoje uczucia publicznie.

            Warto więc dziś przytulić się do bliskich nam osób, albo do… nieznajomych. Może bowiem na ulicy naszego miasta spotkamy uczestników akcji Free Hugs (darmowe przytulanie). Osoby z tabliczkami „Free Hugs”, „Darmowe przytulanie” zatrzymują przechodniów i oferują im… darmowe uściski, a robią to po to, aby uszczęśliwić innych. W akcji nie chodzi o zawieranie znajomości czy flirtowanie, ale po prostu o przytulenie się do kogoś!

            Warto wiedzieć: w Warszawie znajdziemy pierwszy w Polsce salon, który oferuje usługę profesjonalnego przytulania. Trzydziestominutowa, pojedyńcza wizyta kosztuje 49 złotych.

AK

anna.krzesinska@polskamowi.pl