Jeden z piłkarzy czołowego warszawskiego klubu powiedział podczas wywiadu, że książka to dla niego zbyt trudny przeciwnik. Polskamowi.pl szuka więc odpowiedzi na pytanie jak to jest z naszym czytaniem?

Czy lubimy czytać czy to może dziś staroświeckie zajęcie? Statystyki są nie najlepsze. Kupujemy coraz mniej książek i coraz mniej czytamy. Jest to na pewno wynik trybu życia jaki prowadzi większość z nas. Zawsze w pośpiechu, ciągle spóźnieni. Każdą wolną chwilę staramy się wykorzystać, jak nam się wydaje pożytecznie. A czytanie wymaga skupienia. Czytając książkę pragniemy oderwać się od rzeczywistości i przenieść się do świata naszych bohaterów. Jedni wybierają wnętrza średniowiecznego zamku, inni odległe krainy w poszukiwaniu przygody, a jeszcze inni wręcz odlatują w przestworza w klimatach fantasy. Nigdy nie zabraknie też wielbicieli zagadek i zaskakujących zwrotów akcji w literaturze kryminalnej. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Dziś książki mają zbyt dużą konkurencję i zaczynają przegrywać z wszędobylskim smartfonem, który stał się naszym największym przyjacielem. Pomyślmy czy nie warto mieć dwóch przyjaciół. Smartfon w  pracy jako nasz asystent podczas każdego dnia. Książka niech będzie naszym przyjacielem, który czeka na nas w domu i przy wieczornej herbatce zabierze nas do świata marzeń i przygód, gdy wygodnie rozsiądziemy się w fotelu lub ułożymy się w zaciszu sypialni na ukochanej poduszce. To właśnie tam Polacy najchętniej sięgają po książkę.

TD