Nowy Dreamliner 787 – 8 w PLL LOT VIDEO

To już siódmy Dreamliner w flocie PLL LOT.

  Polskamowi.pl  zaproszona została przez Prezesa Polskich Linii Lotniczych LOT Rafała Milczarskiego oraz Bogdana Rowińskiego Prezesa Fundacji im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej  na prezentację  Dreamlinera  787  w wersji 8, który upamiętnia Cichociemnych. Na  uroczystość zaproszono  wicemarszałek Senatu   Marię Kloc, a także przedstawicieli jednostek specjalnych GROM i AGAT.  Podczas pokazu przekazane zostało przesłanie w postaci nagranego filmu od Aleksandra Tarnawskiego ostatniego żyjącego Cichociemnego.
Dreamliner  jest to kolejny samolot, który dołączył do floty PLL LOT.

Jak zapowiada  nasz przewoźnik,  nowy Dreamliner poprawi częstotliwość  połączeń dalekodystansowych. Z trzech do czterech tygodniowo wzrośnie liczba rejsów z Warszawy do Tokio i z trzech, aż do pięciu do Seulu. Samoloty te mają na pokładzie 252 fotele, które są rozmieszczone w trzech klasach.

Nowy samolot jest najbardziej zaawansowanym technologicznie i nowoczesnym  statkiem powietrznym o czym mogliśmy się przekonać podczas prezentacji maszyny w Warszawie.

Dreamliner ten ma na kadłubie odznakę bojową Cichociemnych Spadochroniarzy AK , jest ona  hołdem dla Armii Krajowej.  Dzięki staraniom prezesa Fundacji Cichociemnych Spadochroniarzy AK pana Bogdana Rowińskiego oraz prezesa PLL LOT pana Rafała Milczarskiego  odznaka ta została umieszczona na kadłubie samolotu.

Zdjęcia Ola Dybowska

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


 

Zapomniałeś hasła?

Zarejestrowany? Zaloguj się


Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?