6 gangsterów podejrzanych o zabójstwo w Danii zatrzymali funkcjonariusze gdańskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego Policji. Wszyscy zostali aresztowani. Grozi im dożywocie. Szczegóły na portalu PolskaMowi.pl.

Aresztowani należeli do gangu czerpiącego zyski z nierządu w Danii. Do zabójstwa doszło na tle porachunków gangsterskich.
Do zabójstwa doszło w Danii 10 stycznia 2017 r. Ofiarą była obywatelka Polski. Sam przebieg zdarzenia był bardzo drastyczny – jedna z kobiet przebywająca w agencji spłonęła po podłożeniu ognia przez sprawców, druga zdążyła wyskoczyć przez okno. W pożarze zginął też jeden ze sprawców. O zdarzeniu policjanci gdańskiego CBŚP uzyskali informację od duńskiej policji. Od tego momentu policjanci CBŚP zaczęli intensywnie pracować nad sprawą. Funkcjonariusze ustalili, że w Danii działały dwie konkurencyjne zorganizowane grupy przestępcze, które zaczęły walczyć o wpływy na rynku agencji towarzyskich. Funkcjonariusze ustalili strukturę grupy, która dopuściła się przestępstwa i tożsamość wszystkich osób zaangażowanych w ten proceder.

źródło Policja.pl

BU