Maciej Badurek został zwycięzcą VIII Ogólnopolskiego Biegu Raszyńskiego pod patronatem portalu PolskaMowi.pl. Dystans dziesięciu kilometrów przebiegł w czasie 31:01.

– Biegło mi się bardzo dobrze, temperatura była idealna. Nie przygotowywałem się jakoś specjalnie, po prostu trenuję od 10 lat. To już mój trzeci Bieg Raszyński. Mam dobre doświadczenia z poprzednich edycji. Od początku bieg był świetnie zorganizowany i z roku na rok jest jeszcze lepiej. To nie jest mój ostatni bieg, jeszcze się tu spotkamy – mówił portalowi PolskaMowi.pl tuż po biegu Maciej Badurek.

Drugie miejsce z czasem 31:45 zajął Krzysztof Wasiewicz, a trzecie Piotr Parfanowicz (czas 31:47). Wszystkie wyniki znajdziemy tutaj.

Portal PolskaMowi.pl również wystawił swoją reprezentację. Nasza redakcyjna koleżanka Monika Witkowska zajęła trzecie miejsce w swojej grupie wiekowej – z czasem 53:32.

– Bieg był świetnie zorganizowany, podobała mi się trasa i rewelacyjny doping mieszkańców. Świetnym pomysłem było to, że miejscowe dzieciaki włączyły się w kibicowanie. Fakt, że biegłam w koszulce PolskaMowi.pl również był motywujący i mobilizujący. Pogoda także dopisała. Dużym atutem tego biegu jest kameralność i rodzinna atmosfera. Jeżeli tylko będę w Polsce, a nie na jakiejś wyprawie, to z pewnością pobiegnę tu za rok – podkreśliła Monika Witkowska.

Nasza koleżanka niedawno pobiegła w 12. Półmaratonie Warszawskim. To nie był zwyczajny bieg, bo, dzięki współpracy z fundacją Spartanie Dzieciom, pomogła nieuleczalnie chorym dzieciakom.

Trasa Ogólnopolskiego Biegu Raszyńskiego pod patronatem PolskaMowi.pl na dystansie 10 kilometrów składała z trzech okrążeń po około 3,33 kilometra. Uczestnicy pobiegli ulicami Raszyna – wystartowali sprzed Urzędu Gminy, następnie ulicą Szkolną, Poniatowskiego, Mickiewicza, Lotniczą, 19 Kwietnia, Spokojną, Wesołą, Młynarską, Sokolnickiego. Meta znajdowała się zaś na ulicy Unii Europejskiej.

– Bieg się udał, wszyscy są zadowoleni. Myślę, że odnieśliśmy pełen sukces, także frekwencyjny, bo po raz pierwszy w historii przekroczyliśmy liczbę 550 uczestników. Już teraz serdecznie zapraszam na kolejną edycję. Znowu będzie taka sama, jak nie lepsza impreza. W Raszynie zawsze super się bawimy – podsumował w rozmowie z portalem PolskaMowi.pl dyrektor biegu Janusz Górka.

 

Tekst i fot. Anna Krzesińska