Ogłoszono listę projektów, które wygrały w tegorocznym budżecie partycypacyjnym. PolskaMowi.pl prezentuje szczegóły głosowania i zwycięskie pomysły.

W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego do głosowania dopuszczono 1807 projektów ze zgłoszonych 2782 pomysłów. W 2018 roku zrealizowanych zostanie 881 zwycięskich projektów, czyli takich, które uzyskały największe poparcie mieszkańców. Przeznaczonych zostanie na to 61 milionów złotych.  W głosowaniu wzięło udziału 117381 warszawiaków.

            Najdroższy projekt, który zostanie zrealizowany to wodny plac zabaw na Białołęce. Jego koszt to okrągły milion złotych. Pomysł, zgłoszony przez Dominikę Rybarczyk, poparło ponad 2300 osób. W jego uzasadnieniu czytamy: „Idea projektu zrodziła się w oparciu o odkrycie tego typu atrakcji przez jego autorkę – w Polsce i zagranicą. Widząc wielkie powodzenie, jakim cieszą się takie instalacje, autorka projektu doszła do wniosku, że byłoby to idealne zaspokojenie potrzeb rodzin z dziećmi na letni czas – Białołęka nie posiada niestety miejsc, które pozwoliłyby spędzić w ukojeniu gorące i upalne dni. Lokalizacja wodnego placu zabaw w Parku Henrykowskim została wskazana zarówno przez jego centralne położenie, jak i jego niezagospodarowany jeszcze teren.

Taka inwestycja stanie się z pewnością wizytówką naszej dzielnicy i stanowić będzie atrakcyjną alternatywę rodzinnego spędzania czasu.”

            Wszystkie wybrane do realizacji pomysły w czwartej edycji budżetu partycypacyjnego na rok 2018 znajdziemy  TUTAJ.

Więcej o tegorocznych projektach można przeczytać  TUTAJ.

AK