W Polskamowi.pl kulisy akcji policjantów z Tarnowskich Gór na Śląsku, którzy wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-skarbowego w Katowicach znaleźli 3 tony nielegalnego tytoniu. Sama akcyza za taką ilość wynosi ponad 1,5 miliona złotych.

Tajny magazyn znajdował się w zabudowaniach gospodarczych w miejscowości Wojska w powiecie gliwickim. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie jednej z posesji z ciężarówki wylewane są nieczystości. Stróże prawa nie potwierdzili zgłoszenia, jednak podczas interwencji zwrócili uwagę na zachowanie mężczyzny, znajdującego się na terenie posesji. Przez wysokie ogrodzenie dostrzegli, jak kilkakrotnie przechodził on z samochodu dostawczego do garażu, sprawiając wrażenie zdenerwowanego.

Z informacji policjantów wynikało, że w rejonie tym mogą być przechowywane wyroby tytoniowe, dlatego, gdy tylko mężczyzna otworzył bramę posesji, podjęli interwencję. W metalowym garażu znaleziono prawie 3 tony suszu oraz krajanki tytoniowej. Przy wsparciu funkcjonariuszy z Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, stróże prawa przejęli nielegalny towar. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego została oszacowana na kwotę ponad 1,5 miliona złotych.

Zatrzymany 35-latek to mieszkaniec powiatu gliwickiego. Usłyszał zarzut. Prokurator objął podejrzanego dozorem policyjnym i zakazał opuszczania kraju oraz zastosował wobec niego poręczenie majątkowe w wysokości 30 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat więzienia i wysoka grzywna.

 

źródło:  KWP w Katowicach

BU