Policjanci i celnicy zlikwidowali 4 punkty nielegalnego hazardu. Wartość zajętych automatów do gier wynosi 140 tysięcy złotych. Od niedawna funkcjonariusze dysponują nowymi narzędziami, pozwalającymi łatwiej ścigać nielegalny hazard. Polskamowi.pl opisuje jak to możliwe.

Akcje odbyły się w Oświęcimiu i w Polanowie niedaleko Koszalina. Policjanci wspólnie z celnikami, mimo wielu zabezpieczeń, umiejętnie przedostali się do lokali, w których łącznie ujawnili 14 automatów do gier hazardowych. Jak się okazało, właściciel automatów, aby utrudnić działania służbom zadbał o  przymocowane maszyn do ścian za pomocą metalowych sztab. Jednakże funkcjonariusze i na to byli przygotowani. Przy użyciu piły do cięcia metalu szybko pozbyli się sztab i zabrali maszyny z lokalu, które następnie przewieziono do Urzędu Celnego. Szacowana wartość zabezpieczonych automatów to ponad 80 tys. zł.

Po zmianie ustawy o grach hazardowych okazało się, że z punktów zniknęły reklamy, których miejsce zastąpiła informacja o tym, że punkty zostały zamknięte. Oświęcimscy policjanci ujawnili jednak, że dwa punkty na terenie Starego Miasta i jeden na terenie Osiedla Zasole w Oświęcimiu działały nadal, ale dostęp do nich mieli jedynie stali bywalcy. Podobnie działo się w Polanowie.

Po nowelizacji Ustawy o grach hazardowych, która weszła w życie 1 kwietnia 2017 r., właścicielowi lokalu oraz właścicielowi automatów grozi grzywna w wysokości 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.pl

opr. Bog.