Zamiast wyrzucić jedzenie, które zostało nam po świętach, zawieźmy je do jadłodajni dla bezdomnych i ubogich osób. Na portalu PolskaMowi.pl o akcji „Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi”.

Inicjatorką akcji jest Maria Skołożyńska. Wszystko zaczęło się w Wielkanoc w 2015 roku, kiedy to podszedł do niej bezdomny mężczyzna, poprosił o kilka złotych i wyznał, że jego marzeniem są jajka na twardo. Pani Maria jajka mu ugotowała, a przy okazji okazji namówiła do pomocy innych.
Dojechałam wtedy do domu i zorientowałam się, że przecież my mamy za dużo jedzenia na stole, na pewno wszystkiego nie zjemy. Wtedy wpadłam na pomysł, żeby napisać na Facebooku do swoich znajomych, aby zamiast wyrzucać jedzenie, które zostało im po Świętach zadzwonili do mnie. Akcja kompletnie przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Przez tydzień po Wielkanocy jeździłam od domu do domu i zbierałam jedzenie od nieznajomych osób. Post, który wrzuciłam w Święta został udostępniony w całej Warszawie 500 razy a ja odwiedziłam kilkadziesiąt domów i zebrałam dwa pełne bagażniki jedzenia, które później przekazałam Bezdomnym spod Hali Mirowskiej – wspomina pani Maria.
Akcja była powtarzana także w kolejnych latach, zarówno na Wielkanoc jak i na Boże Narodzenie. Również w tym roku można pomóc i to na kilka sposobów – samodzielnie zawieźć jedzenie do jednego z jadłodajni, przekazać je wolontariuszowi, zostać wolontariuszem-kierowcą i/lub opowiedzieć o akcji znajomym.
Szczegóły na stronie podzielmysie.pl

AK