8 kilogramów narkotyków i prawie 2 kilogramy materiałów wybuchowych znaleźli policjanci w skrytce u 58-letniego mieszkańca Skarżyska Kamiennej. Mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące.

Wszystko zaczęło się kiedy policjanci dowiedzieli się, że na terenie jednej z posesji w Skarżysku – Kamiennej jakiś mężczyzna dziwnie się zachowuje, a ponadto ma przy sobie pakunki z podejrzaną zawartością. Sprawą zajęli się funkcjonariusze zwalczający przestępczość narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Przypuszczali, że w paczkach mogą znajdować się środki odurzające. Jak się szybko okazało, ich podejrzenia się potwierdziły.

Policjanci podjechali na teren posesji w momencie, gdy mężczyzna ją opuszczał trzymając pod ręką jakiś pakunek. Gdy tylko go zobaczyli, zorientowali się, że ustalenia są trafne, ponieważ rozpoznali w nim mężczyznę,  który wcześniej był karany m.in. za handel bronią.

Funkcjonariusze od razu sprawdzili zawartość trzymanej przez 58-latka paczki. W środku znajdowało się około kilograma amfetaminy. Przeszukując posesję policjanci znaleźli w zakopanej beczce amfetaminę w postaci sproszkowanej i płynnej.  Policyjny pies, wyszkolony do wyszukiwania środków odurzających, na terenie posesji znalazł kolejne narkotyki ukryte w cegłach.  Ponadto w trakcie przeszukania policjanci odnaleźli materiały wybuchowe w postaci 6 kostek trotylu o wadze 1200 gramów i prawie 600 gramów pentrytu.
Decyzją sądu zastosowano wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. 58-latkowi grozi do 12 pozbawienia wolności.

źródło KWP w Kielcach

BU