Wiosna to dobry moment by pomyśleć o skompletowaniu odpowiednich narzędzi ogrodowych. Są one niezbędne w pielęgnowaniu nie tylko trawnika, ale i drzew oraz mniejszych roślin czy kwiatów. Polskamowi.pl podpowiada co powinno znaleźć się na liście wiosennych zakupów.


Czym się kierować przy wyborze sprzętu?

Niezależnie od tego czy jesteś pasjonatem ogrodów czy masz zalewie kilka metrów zielonej przestrzeni wokół domu, jedno jest pewne – narzędzia są potrzebne. Niektóre z nich są dość uniwersalne, ale dzięki niektórym możesz wykonać wiele czynności dzięki temu, że posiadają kilka funkcji. Zatem postaw na ich funkcjonalność i przede wszystkim określ swój budżet – kategoria akcesoriów ogrodowych jest dość szeroka, jeśli chodzi o zakres cenowy.  Przy wyborze większych urządzeń sugerujemy, aby postawić na ich jakość – lepiej zainwestować trochę więcej, by cieszyć się nimi przez długie lata.

Są narzędzia, bez których praca w ogrodzie jest niemożliwa. Na pewno ciężko obyć się bez kosiarki czy wytrzymałych grabi. Do tego wąż ogrodowy, który ułatwi nawadnianie roślin podczas suszy oraz sekator – bez którego przycinanie róż czy innych kwiatów, oraz małych drzewek jest niemożliwe. Do większych ogrodów dobre są nożyce spalinowe, które z łatwością poradzą sobie z każdym żywopłotem. Do pielęgnacji wysokich drzew wybierzmy podkrzesywarkę. To takie urządzenie, które pozwala z poziomu ziemi w wygodnej i przede wszystkim bezpiecznej pozycji zadbać o koronę drzewa. Każdy ogrodnik, amator czy profesjonalista, powinien posiadać także w swoich podstawowych zasobach szpadel oraz taczkę.

Pomyśl o warzywniaku

Stroniąc od chemicznych nawozów i mało dorodnych warzyw, należy zadbać o dobrze przygotowany grunt pod wysiew nasion. W tym celu warto zainwestować w glebogryzarkę.  Urządzenie spulchni ziemię i odpowiednio ją napowietrzy. Rodzajów glebogryzarek jest sporo na rynku, a na naszą uwagę na pewno zasługuje Handy model HDG 532L z firmy Krysiak.  Zaletą tego urządzenia jest możliwość, dokupienia dodatkowego osprzętu takiego jak m.in.: aerator, wertykulator czy pług do przekopywania ziemi. Dzięki takiemu rozwiązaniu glebogryzarka stanie się wielofunkcyjna i pozwoli zaoszczędzić więcej czasu. Warzywniak idealny potrzebuje również nasion od zaufanego dostawcy – nie kupujmy ich zatem w niesprawdzonych punktach. Kolejno odpowiednie nawadnianie, właściwe nasłonecznienie i naturalny nawóz. Dzięki temu każdy wielbiciel ogrodu będzie mógł cieszyć się smacznymi i zdrowymi warzywami.