Co zrobić, aby rośliny doniczkowe przetrwały naszą nieobecność? PolskaMowi.pl przypomina kilka babcinych sposobów na ich nawodnienie.

Przede wszystkim przed wyjazdem trzeba podlać wszystkie rośliny i ustawić je w zacienionym miejscu. Należy im także zapewnić stały dopływ wody, na przykład korzystając z jednego z babcinych sposobów.

* Na butelkę

Trzeba napełnić szklaną butelkę zimną wodą. Następnie szybko odwrócić ją do góry dnem i wbić w ziemię w doniczce. Dzięki temu woda będzie wydobywać się powoli i nawadniać roślinę. Pamiętajmy jednak, że ten sposób nadaje się głównie  dla roślin, które rosną w większych doniczkach.

* W misce

Należy wstawić doniczki z roślinami do plastikowych misek i nalać zimnej wody mniej więcej do połowy wysokości doniczek.

* Z ręcznikiem lub ścierką

Należy ustawić doniczkę z rośliną na blacie w pobliżu zlewu. Następnie trzeba wlać zimną wodę do połowy zlewu, namoczyć ręcznik/ścierkę i jeden jego koniec włożyć do zlewu, a drugi do doniczki. Uwaga, ten sposób sprawdza się w niezbyt nasłonecznionych kuchniach.

*W wannie

Na dnie wanny położyć mokry ręcznik i ustawić na nim doniczki z roślinami, ale bez podstawek.

* Z włóczką

Włóczkę należy pociąć na pasma odpowiedniej długości. Następnie obok doniczki z rośliną ustawić naczynie z zimną wodą, tak, aby znajdowało się powyżej górnego brzegu doniczki. Jeden koniec pasemka należy umieścić w wodzie, a drugi w doniczce.

            A Wy szanowni Czytelnicy jakie znacie domowe sposoby na zapewnienie roślinom wody podczas nieobecności? Piszcie w komentarzach.

Przypominamy także, że możecie zostawić swoje rośliny w pensjonacie dla roślin. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

AK