Na portalu PolskaMowi.pl prezentujemy relację z Poznańskich Targów Piwnych. Ta impreza to dobra okazja, aby poznać kulturę, historię, a także świat rzemieślniczego piwa.

W Poznaniu świetnie odnaleźli się zarówno pasjonaci piwowarstwa, jak i osoby, które dopiero stawiają pierwsze kroki w piwnym temacie. To była prawdziwa podróż przez ocean smaków, aromatów i barw piw, uwarzonych w dziesiątkach browarów w Polsce i na świecie – od piwa grodziskiego do portera bałtyckiego, od lagera nowozelandzkiego do india pale ale.
Targi to jednak nie tylko piwo, ale przede wszystkim niezwykli ludzie – piwowarzy domowi i profesjonalni, blogerzy, birofile i wszyscy ci, którzy po prostu kochają dobre piwo. Była to więc okazja, aby porozmawiać, wymienić się doświadczeniami i dowiedzieć się czegoś nowego!
Zainteresowaniem cieszyły się też Piwna Joga, bieg Piwna Mila oraz strefa relaksu, gdzie można było zagrać w piłkarzyki, cymbergaja czy planszówki. Na imprezę przyszło wiele osób z dziećmi, tak więc dla najmłodszych przygotowano strefę zabaw – z dmuchanym zamkiem, balonami i malowaniem buziek. Jak co roku Poznańskim Targom Piwnym towarzyszyła akcja Movember, której celem jest zwrócenie uwagi na zwiększenie świadomości mężczyzn na temat znaczenia profilaktyki raka jąder i prostaty. Więcej o tej inicjatywie można przeczytać TUTAJ. O Warszawskim Festiwalu Piwa możecie zaś przeczytaj TUTAJ.

AK

fot. Anna Krzesińska

anna.krzesinska@polskamowi.pl