Remont chodnika, nowy plac zabaw, ping-pong, zabawy na basenie, a może kolorowy trawnik? – dziś, 14 czerwca rozpocznie się głosowanie w tegorocznym budżecie partycypacyjnym.

Warszawiacy będą mogli spośród 1807 projektów wybrać te, które zostaną zrealizowane w 2018 roku. Przypomnijmy. Pod koniec maja zakończyła się weryfikacja 2782 projektów, zgłoszonych przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego.

            – Weryfikacja pod względem formalno-prawnym trwała do 8 maja. W czwartej edycji budżetu partycypacyjnego – podobnie jak w zeszłym roku – około 80 procent projektów zostało zweryfikowanych pozytywnie, a około 15 procent projektów zostało wycofanych przez samych projektodawców. W przypadku negatywnej weryfikacji, autorzy mieli trzy dni na odwołanie się od takiego wyniku. Do burmistrzów dzielnic wpłynęło ponad 170 takich odwołań. W wyniku ponownej weryfikacji swój status na „zweryfikowany pozytywnie” zmieniło 38 projektów – wylicza Justyna Piwko, koordynator projektu z stołecznego ratusza.

            Mieszkańcy Warszawy podczas głosowania w dniach 14-30 czerwca wybiorą projekty, które zostaną zrealizowane. Zagłosować będzie można elektronicznie na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl lub osobiście w miejscach wyznaczonych przez dzielnice. Nie trzeba być zameldowanym, nie trzeba być pełnoletnim, wystarczy mieszkać w Warszawie.
Warto zajrzeć: Wszystkie projekty można zobaczyć na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl Do 14 lipca 2017 r. zostaną ogłoszone listy projektów (w każdym z obszarów), które będą zrealizowane w 2018 roku.

            Więcej o projektach z budżetu partycypacyjnego można przeczytać tutaj i tu.

AK